Акумулятор – пристрій, що служить для зберігання заздалегідь накопиченої енергії. На даний час акумуляторні батареї розраховані на досить велику кількількість циклів зарядки-розрядки.
Сьогодні гарантійний термін роботи акумуляторних батарей, що використовуються у сонячній енергетиці складає від 5 до 10-12 років.

У сонячній енергетиці найбільшою популярністю користується герметичний свинцево-кислотний акумулятор, вироблений з використанням 2 різних технологій:
Gelled Electrolite.
Absorptive Glass Mat.

Технологія Gelled Electrolite стала застосовуватися в кінці 50-х років. Вона полягає в додаванні оксиду 4-хвалетного кремнію в електроліт, що сприяє переходу електроліту в гелевидний стан. Цей метод дозволяє досягти абсолютної герметичності батареї, а циркуляція газів здійснюється в численних порах желеподібного електроліту. Великий плюс гелевих акумуляторів для сонячних батарей, вироблених із застосуванням технології Gelled Electrolite, це відсутність необхідності доливання води протягом всієї експлуатації.
Технологія Absorptive Glass Mat була розроблена в 70-ті роки. Вона передбачає використання пористого скловолоконного заповнювача-сепаратора. Його просочують електролітом і тим самим переводять в безрыдинний стан. Дозуючи кількість електроліту, домагаються того, щоб заповненими виявилися лише дрібні пори, так як більш великі призначаються для вільної циркуляції газів. AGM-батареї також не вимагають додаткового обслуговування.