Альтенативні види енергії для України

В четвер прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна вже сьогодні може споживати набагато менше природного газу, заміщаючи його альтернативними джерелами енергії. Це вітрові установки і малі ГЕС, сонячні батареї, біогаз, водорості. Поки погоджено пілотний проект із впровадженню на Сумщині опалювальних казанів, що працюють на соломі і тирсі.

Самих українських казанів, до речі, ще немає, є лише вказівка прем’єра Мінпрому і Мінекономіки за місяць вивчити, які наші підприємства можуть робити такі казани і устаткування для брикетування соломи і тирси, яка в них горітиме. 5 лютого прем’єр призначить область де експериментуватимуть з виробництвом біогазу. Щоб профінансувати подібні розробки, вона хоче ввести 2%-ний податок на продаж нафти і газу.

За дуже приблизними підрахунками фахівців Інституту технічної теплофізіки витрати на альтернативну енергетику обчислюються мільярдами гривень і вимагають декілька десятків років на її впровадження. «Нацагентство з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів (НАЕР) розробило програму розвитку біоенергетіки в Україні, за якою до 2030 р. лише 10% енергоресурсів буде замінено біотоплівом» — розповіла нам співробітник НАЕР Тетяна Ковріга.

Схожі записи