Північна Африка забезпечить ЄС альтернативною енергією

Європейське співтовариство може повністю перейти на поновлювані джерела енергії до 2050 року, пише «Комерсант» із посиланням на відому консалтингову компанію PricewaterhouseCoopers (PWC). На думку аналітиків, такий варіант можливий за умови, якщо головним постачальником альтернативній енергії стане Північна Африка. У опублікованій доповіді PWC говориться, що йдеться лише про поновлювані джерела енергії, інші варіанти здобуття енергії, у тому числі АЕС, не розглядалися. Імпорт енергії з Північної Африки необхідний через територіальні обмеження ЄС. Сьогодні тут близько 15 відсотків енергетичних потужностей складають гідро-, вітро-, біо- і сонячна енергетика. У планах Європи – нарощування цього потенціалу до 20 відсотків до 2020 року.

У країнах Північної Африки цей відсоток поки рівний восьми, але в Марокко і Єгипті передбачається збільшити цю долю до 2020 року до 42 і 20 відсотків відповідно, а в Тунісі – наростити долю альтернативної енергетики до п’яти відсотків до 2017 року. У PWC вважають за можливе створити єдину «розумну» енергомережу цих країн і країн ЄС. Якщо таке станеться, африканська енергія стане необхідним доповненням до продукції джерел з Європи.

Тим часом європейці активно вкладають в будівництво електростанцій на поновлюваних джерелах. Так, зараз ведеться будівництво двох крупних об’єктів на сонячних батареях в Італії і Франції.

Схожі записи