Соціальне житло в Ізраїлі обладнають сонячними панелями

Керівництво ізраїльською Національною житловою компанія “Амідар”, що відає питаннями соціального будівництва, прийняло революційне за своєю значимістю рішення: використовувати дахи будинків що належать компанії як майданчики для установки сонячних модулів.


У масштабах країни “Амідару” належить близько 72 тисячі одиниць житла в різних регіонах. Серед них досить високий відсоток забудови на півдні Ізраїлю, де умови для розвитку сонячної енергетики практично ідеальні.

Проект був затверджений порадою директорів компанії напередодні. Згідно прийнятого керівництвом компанії рішенням оснащення дахів будинків системами сонячних панелей почнеться найближчим часом, пише ShemeshRu. Цей проект дозволить “Амідару” істотно скоротити витрати на електроенергію, що принесе непогані дивіденди.

Спочатку йдеться про оснащеня фотоелементами трьох будівель “Амідара” на півдні Ізраїлі, в містах Сдерот і Беер-Шева, потім експеримент буде розширений на такі міста як Реховот і Бат-ям, де передбачається оснастити PV-панелями ще 10 будинків.

Якщо експеримент завершитися успішно, “Амідар” планує почати оснащення сонячними панелями і інших будівель.

Генеральний директор “Амідара” Яків Брош відзначив, що “в компанії великий метраж дахів, вільних від яких-небудь стримуючих чинників, що дозволить на первинній стадії отримувати до 50 кВт електричної сонячної енергії“.

“Подібна модель успішно зарекомендувала себе в країнах, де куди менше сонячної енергії, таких як Італія, Іспанія і Німеччина. Після того, як ми повністю закінчимо виплачувати кредити, то розрахункові прибутки складуть в середньому 165 тисяч шекелів з даху протягом 10-13 найближчих років”, – додав Брош.

Схожі записи