Сонячна і вітрова енергії стають конкурентами традиційній електроенергії

Компанія Bloomberg New Energy Finance оприлюднила чергову доповідь на тему “Індекси цін на вітрову енергію”, в якому говориться про те, що вартість виробництва вітрової енергії знизилася до такої міри, що тепер в деяких регіонах енергія вітру може конкурувати з електроенергією, виробленою на вугільних і газових електростанціях, а також сонячною енергією. “Вітер продовжує ставати конкурентоздатним джерелом масштабного виробництва енергії. За останні декілька років вартість вітрової енергії зросла, що було викликано збільшенням попиту у світі і підвищенням цін на сталь.

Між тим, виробники вітрової енергії знижували свої витрати, і тепер ми є свідками того, наскільки дешевою може бути енергія вітру, коли надмірна продуктивність в ланцюжку постачань стала доступною для компаній-розробників”, – заявив президент Bloomberg New Energy Finance Майкл Либрайх.

Згідно з доповіддю Bloomberg New Energy, вартість електроенергії, що виробляється вітром, зараз знаходиться на рекордно низькому рівні – менш $68/МВт-година. Тоді як середня вартість енергії, вироблюваної вугільними електростанціями, залишає $67/МВт-година, а енергія, вироблювана газовими електростанціями – $56/МВт-година.

Схожі записи