Rotra Vente – корабель для перевезення вітряних турбін

У Siemens Wind Power з’явився гігантський вантажний корабель, створений спеціально для перевезення турбін вітрових електростанцій.

rotra-verde-moesonce

Нещодавно датське відділення концерну Siemens AG, що займається виготовленням вітряний електростанцій, отримало нове судно, створене спеціально для перевезення вітряних турбін та їх компонентів.

Два роки тому компанія вирішила переглянути свій підхід до транспортування та доставки вантажу і, в результаті, керівництво вирішило закупити нові транспортні вантажні судна із системою горизонтального завантаження та розвантаження. Транспорт носить назву Rotra Vente, його довжина 141 метр і за один раз він здатен перевозити одразу кілька гігантських вітрових турбін потужністю 8 МВт.

Топові турбіни компанії Siamens Wind Power в зібраному стані (разом із гвинтами) сягають висоти двісті метрів і важать близько 220 тон, тож аби перевезти такі монументальні конструкції (хай навіть ще в складеному вигляді) й транспорт згодиться далеко не будь який.

Розробкою та будівництвом судна займалась компанія Deugro Denmark.

Зараз компанія планує збудувати ще кілька вантажних суден, в тому числі й окремі судна для транспортування гвинтів для вітрових турбін та самих веж. Один корабель має вміщати на борту до 12 гвинтів, довжина котрих може сягати 80 метрів кожен.

Ремонт та доставка матеріалів до вітрових станцій, розміри котрих сьогодні перевезуть 100 метрів у висоту, є неабиякою проблемою. Поява таких суден, хоча б частково, мала б ці проблеми вирішувати для масштабних компаній на кшталт Siemens, що займаються розвитком вітрової енергетики.

Схожі записи