Toyota пропонує заряджати автомобілі від дороги

При всіх плюсах електромобілів, мінусів в процесі їх експлуатації виявляється не менше. Це і невеликий запас ходу, і тривалість зарядки, і необхідність шукати спеціальну електрозаправках, і ризик стати посеред дороги через те, що сіла батареї, якщо не пощастило застрягти в пробці або довелося об’їжджати ремонт дороги по більш довгому шляху. Успіх електромобілів залежить від вирішення всіх цих проблем, але головною з них є можливість швидкої і доступною підзарядки автомобіля в будь-яких умовах.

Компанія Toyota, спільно з Технологічним університетом Техасі, запропонувала використовувати для цього індуктивну бездротову зарядку батарей, причому систему бездротового живлення можна розташувати прямо під дорожнім поверхнею. Автомобіль при цьому стане як би бездротовим тролейбусом, який буде безперервно підзаряджатися у дорозі на роботу, під час поїздок по магазинах.

Дослідний зразок такої системи вже проходить тестові випробування на невеликій напрузі. Плюс даної ідеї полягає ще й у тому, що вона дозволити зменшити розміри автомобільних акумуляторів. Елементи живлення у електрокара Chevy Volt важать 200 кг, що ще більше збільшує енергоспоживання автомобіля, оскільки двигуну потрібно більше живлення для розгону такої маси.

Схожі записи