| |

7 глобальних трендів у сфері чистої енергетики

Bloomberg опублікував свіже дослідження про розвиток чистої енергетики у світі

160210-montazh-sonyachnykh-panelej

Bloomberg протягом десяти років стежить за розвитком глобального ринку інвестицій у чисту енергетику. Його дослідження цієї сфери вважаються одними з найбільш авторитетних. Періодично компанія їх оприлюднює для широкого загалу. От і зараз вона поділилася даними, як «поживає» в світі альтернативна енергетика.

Свіже дослідження Bloomberg базується на відомостях, які понад 100 аналітиків і дослідників отримали, після того як проаналізували понад 100 000 угод та проектів у 15 точках по всьому світу.

Ось 7 основних тенденцій, які можна виділити:

1. Інвестиції зростають, як на дріжджах

У 2015 році в чисту енергетику по всьому світу було залучено рекордні 329 мільярдів доларів, у 6 разів більше, ніж в 2004 році.

2. Нові ринки стрімко розвиваються

Дедалі більше країн розуміють важливість розвитку чистої енергетики. Торік було зафіксовано рекордне розширення переліку країн, які вкладають в цю справу мільярди. Серед них Мексика ($4,2 млрд., ріст 114%), Чилі ($3,5 млрд., ріст 157%), ПАР ($4,5 млрд., ріст 329%) та Марокко (2 млрд., ріст практично з нуля у 2014 році).

3. Обладнання дешевшає

Значна конкуренція на ринку призвела до того, що у 2015 році ціни на обладнання для вітро- та сонячних електростанцій знизились. А це означає, що за ту ж ціну можна отримати більшу встановлену потужність, ніж раніше.

4. Частка електроенергії, яку генерують вітер і сонце, збільшується

Минулого року в світі за допомогою енергії вітру та сонця було згенеровано 50% річного приросту виробленої електроенергії. В абсолютному значенні це дорівнює 122 гігаватам.

5. Китай попереду всіх

Найбільшим інвестором у чисту енергетику залишається Китай. За 2015 рік він інвестував в цю справу 110 млрд. доларів, на 17% більше, ніж позаторік. Уряд Піднебесної стимулює розвиток сонячної і вітрової енергетики, а також намагається зменшити залежність від вугільних теплоелектростанцій, що нещадно забруднюють повітря.

6. Падіння цін на горючі корисні копалини суттєво не впливає на чисту енергетику

Незважаючи на те, що протягом 18 місяців ціни на нафту впали на 67%, а також на зниження цін на вугілля та природній газ, у США зберігається інвестиційний бум у чисту енергетику. Штати є другим за розміром інвестиційним ринком, де в розвиток енергетики, базованої на енергії сонця та вітру, було вкладено 56 млрд. доларів. При цьому цей ринок продемонстрував ще й ріст на 8% за рік.

7. Європа відстає

У 2015 році в країнах Європи сумарно було інвестовано в чисту енергетику 58,5 млрд. доларів. Це — найнижчий показник з 2006 року. Порівняно з 2014 роком сума інвестицій зменшилась на 18%. Зокрема, у Німеччині зафіксовано падіння капіталовкладень на 42%, у Франції — на 53%. На їхньому тлі добре виглядає Велика Британія, яка наростила інвестиції на 24%.

Схожі записи