Транспорт п’ятого покоління

ттлотр

Ілон Маск, можливо, втратив інтерес до свого футуристичного проекту транспортної системи “Гіперпетля” (Hyperloop), проте багато хто хоче його реалізувати. Відколи проект транспорту п’ятого покоління був анонсований, багато організацій зробили свої перші кроки у бік реалізації і побудови функціональної версії Гіперпетлі, що включає в собі створення транспортних капсул, які рухатимуться у трубах з низьким тиском на високих швидкостях. Насправді, це вже не одна Гіперпетля, а цілі три тестові майданчики на стадіях проектування.

Наймаштабнішим є трек довжиною в одну милю, що буде побудований фірмою AECOM в Лос Анджелескій штаб-квартирі компанії SpaceX Ілона Маска. Штаб-квартира розташована Ховторн, штату Каліфорнія, поблизу Міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса. Оскільки, на дорогу довжиною 1 милю місця недостатньо, тому компанії AECOM, можливо, доведеться будувати через існуючі вулиці і прилеглі земельні ділянки.

Згідно повідомлень, дорогу планують завершити в кінці літа. Прототип базується на проекті, що переміг у конкурсі в Техаському університеті. Розміри прототипу будуть вдвічі менші від первинно пропонованих Маском, а також в ньому не передбачена здатність перевозити людей.

Варто сказати, що поява першої ділянки гіперпетлі наступила на п’ятки іншому стартапові “Транспортній технології гіперпетлі” (Hyperloop Transportation Technologies’ (HTT)), що до кінця цього року планував, знову ж таки, в Каліфорнії запустити дорогу довжиною в 5 миль. Очікувана ціна проекту від 100 до 170 мільйонів доларів. Компанія також зазначила, що перша повноцінна гіперпетля, скоріше за все, буде побудована поза межами США в країні з менш розвинутою транспортною інфраструктурою.

Насамкінець, ще один стартап Корпорація техногій гіперпетлі (Hyperloop Technologies Inc.) планує збудувати тестову дорогу в Північному Лас Вегасі штату Невада.

Перший трек має використовуватися для тестування руху капсул, в той час як, друга дорога буде використовуватися для вивчення і оцінки цілої системи. За зручним збігом, у Північному Лас Вегасі знаходиться стартап “Фарадеївського майбутнього” (Faraday Future). Це компанія електричних машин, що, за оцінкою деяких аналітиків, є потенційним конкурентом Тесла Моторс, що будує завод вартістю один мільярд доларів.

Схожі записи