|

Вітрова енергетика – третє місце в Євросоюзі

У 2015 році в Євро союзі встановлено новий рекорд загальної електричної ємності зґенерованої за допомогою вітру. Тепер вітер – це третє найбільше джерело електрики серед 28 країн ЄС.

wind-energy

Німеччина стала лідером з виробництва вітрової електроенергії, у 2015 році її частка становила 47% від 12,8 ГВт додатково зґенерованої у ЄС потужності. Рекордна кількість встановлених морських вітрових ґенераторів зуміла компенсувати зменшення популярності наземних вітрових установок. У 2015 році було зґенеровано більше електроенергії в порівнянні з 2014 роком, на вітрову енергетику припадало 44% зґенерованої потужності з відновлювальних джерел енергетики в ЄС.

Зокрема, перше місце традиційно займає газ 21,1% (192 ГВт), друге – вугілля 17,5% (159 ГВт), третє і четверте практично порівну припадає на електроенергію зґенеровану вітром і водою – 15,6% (141,6 ГВт) і 15,5% (141,1ГВт) відповідно. Вітрові установки займають третє місце серед нових електроґенеруючих об’єктів з 2000 року встановлених у Європейському союзі. Традиційні джерела, такі як нафта і вугілля, продовжують зменшувати своє значення.

Вітрова енергетика розквітла в Європі, коли члени учасники постановили зменшити рівень викидів на 40% до 2030 року, з метою боротьби з негативним змінами клімату. Оскільки вартість встановлення з кожним роком знижується, наземні вітрові установки стають конкурентними в порівнянні з класичними джерелами енергії, що в свою чергу, забезпечує розвиток сфери навіть при зменшенні субсидій.

У 2015 році інвестори вклали рекордну суму 26,4 мільярди євро, інвестиції на морські вітрові електрогенератори подвоїлися. Очікується динамічне зростання кількості морських вітрових електрогенераторів. Дещо гірша ситуація з наземними вітровими електроґенераторами. Деякі експерти пояснюють явище непевними регуляторними механізмами в деяких країнах ЄС. Також експерти прогнозують стійку зацікавленість Німеччини у вітрових турбінах. Натомість, такі країни як Велика Британія, Польща та Іспанія дотримуються досить непевної стратегії підтримки. Інвестори і виробники все ще потребують чітких сигналів про підтримку після 2020 року.

На Паризькій кліматичній конференції в грудні 2015 року відновлювальній енергетиці було надано новий поштовх, коли 195 країн світу вперше підписали договір обов’язковий для усіх. Євросоюз поставив собі за мету, що 27% від загально спожитої електроенергії до 2030 року має бути забезпечено за рахунок відновлювальних джерел енергетики.

Після Німеччини найбільшим ринком є Польща, на яку припадає 9,9 відсотків усіх установок ЄС, наступною за об’ємами є Франція – 8,4 % та Велика Британія – 7,6% В минулому році Іспанія, що колись була лідером, вперше не встановила нових вітрових електрогенераторів.

Отже, підсумкові статистичні показники вказують, що попри зниження цін на нафту і газ, країни світу взяли чіткий курс на розвиток чистих видів енергетики. Маємо велику надію, що це, нарешті, пов’язано з усвідомленням наслідків інтенсивного використання вуглецевовмісних джерел енергії на клімат усієї планети, про що свідчить спільний документ підписаний більшістю країн світу на Паризькій кліматичній конференції у грудні минулого року.

Схожі записи