Бетон вироблятимуть з вуглекислого газу

Компанія CarbonCure Technologies (Канада) представляє інноваційну технологію виробництва бетону шляхом зв’язування діоксиду вуглецю. Технологія зменшить шкідливі викиди і може зробити революцію в будівельній галузі.

vuglekislii_gaz

Компанія CarbonCure Technologies (Канада) представляє інноваційну технологію виробництва бетону шляхом зв’язування діоксиду вуглецю. Технологія зменшить шкідливі викиди і може зробити революцію в будівельній галузі.

Викиди парникових газів є причиною глобального потепління, однак, одна компанія знайшла спосіб використовувати його у виробництві бетону. Тепер діоксид вуглецю буде навпаки служити зниження світової емісії парникових газів.

Фахівці розробили спосіб додавати вуглекислий газ у виробництво бетонних блоків. Їх запатентована технологія CarbonCure system (CCS) використовує сміттєвий вуглекислий газ від таких великих емітентів, як нафтопереробні заводи та заводи з виробництва добрив. Хімічна реакція при виробництві є зворотного процесу використання традиційного цементу в якості основного компонента бетону.

Виробництво будівельного цементу дає близько 5% всіх глобальних антропогенних викидів вуглекислого газу, згідно зі звітом за 2009 рік за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Якщо Ви подивитеся на бетон, цемент в ньому це похідне від твердого вапняку CaCO3, який нагрівається в цементних печах, що вивільняє одну молекулу СО₂ на кожну молекулу вапна. Ми ж використовуємо зворотний цього реакцію відновлення, при цьому бетон стає твердіше, – повідомляє Роберт Нівен, засновник CarbonCure.

Компанії, які скористаються розробкою, не тільки знизять витрати на споживання енергії при виробництві продукції, але і зможуть розраховувати на заохочення в зелених програмах сертифікації будівель, наприклад, таких як LEED.

При модернізації обладнання для використання нової технології виробники можуть домогтися потрійного ефекту: бетон буде дешевше, міцніше і екологічно безпечніше. Це незаперечна перевага. У компанії відзначають, що 100 000 сірих бетонних блоків можуть абсорбувати стільки ж вуглекислого газу, скільки засвоять за рік 92 дорослих дерева.

Схожі записи