Українці отримають можливість заробляти на сонячній енергії, – експерт

Прийняття Верховною Радою минулого тижня законопроекту № 10183, що дозволяє побутовим абонентам продавати по «зеленим тарифами» електроенергію, що генерується сонячними панелями, може дати імпульс до створення нової галузі. Таку думку озвучив президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АТЕУ) Віталій Давій.

«Законом прямо передбачено право кожного громадянина заробляти на сонці – досить встановити сонячні панелі на даху. Я вважаю, що це імпульс до створення цілої нової галузі », – сказав Давій.

За його словами, затребуваність фотоелектричних установок серед населення призведе до появи величезної кількості невеликих компаній, що реалізують обладнання для таких установок, а також здійснюють його монтаж. Давій зазначив, що подібна модель розвитку сонячної енергетики із залученням населення успішно працює в Німеччині та інших країнах Європи. Зокрема, в Німеччині, близько 60% всіх установлених фотоелектричних установок припадає якраз на побутовий сектор.

Нагадаємо, законопроект зобов’язує енергопостачальні компанії (обленерго) викуповувати у фізичних осіб за «зеленим тарифом» електроенергію, вироблену фотоелектричними системами. При цьому, побутові абоненти отримають можливість продавати електроенергію з власних дахових установок дорожче, ніж компанії, які експлуатують наземні сонячні електростанції і великі дахові системи. «Зелений тариф» на генеровану приватними установками електроенергію складе еквівалент 43 євроцентів / кВт-год.

Крім того, на приватників не поширюватиметься вимога так званої «місцевої складової», тобто, фізособа, на відміну від компаній, зможе використовувати для своєї системи фотоелектричні панелі та інше обладнання українського або зарубіжного виробництва. Тоді як юридичні особи з 2012 р. зобов’язані для отримання «зеленого тарифу» наймати вітчизняні будівельно-монтажні організації, а з 2013 р. – використовувати українське обладнання.

Законопроект минулого тижня був переданий на підпис Президенту. Глава держави повинен підписати або ветувати документ до 4 грудня.

Схожі записи