Азербайджан вводить обов’язкову сертифікацію обладнання для альтернативної енергетики та енергозбереження

Державна компанія з альтернативних та відновлювальних джерел енергії (AREA), заснована указом президента Азербайджану Ільхама Алієва від 1 червня, готується запровадити обов’язкову сертифікацію обладнання для альтернативної енергетики та енергозбереження, імпортованого і експлуатованого в країні, включаючи LED-технології.

Як заявив голова AREA Акім Бадалов, компанія вже замовила обладнання для створення сертифікаційної лабораторії для такої номенклатури товарів.

«Ми вважаємо, що така сертифікація просто необхідна для захисту здоров’я населення країни. Устаткування для альтернативної енергетики і LED-пристрої здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю, якщо зроблені з технологічними порушеннями і за низькими стандартами якості. Допускати цього ми не можемо, незважаючи на всі вигоди прискореного розвитку альтернативної енергетики та енергозбереження », – сказав А.Бадалов.

Як очікується, ще до кінця року AREA стане повністю функціональною. Держкомпанія з поновлюваних і альтернативних джерел енергії формується на базі однойменного агентства (ABEMDA) при Міністерстві промисловості та енергетики Азербайджану. За указом президента Азербайджану від 1 червня, все майно ABEMDA передається нової державної компанії. У зв’язку з установою компанії Кабінету міністрів було доручено протягом двох місяців за погодженням з президентом країни затвердити статут компанії, представити президентові пропозиції щодо формування її органів управління, вирішити інші питання, пов’язані з реалізацією указу. Міністерству податків і Держкомітету з майнових питань доручалося забезпечити державну реєстрацію нової компанії. Головою нової держкомпанії був призначений директор ABEMDA Акім Бадалов.

Схожі записи