Україна увійшла в ТОП-30 країн, найбільш привабливих для розвитку альтернативної енергетики

Україна продовжує покращувати умови для реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики. За 3 міс. країна перемістилася з 30 на 29 позицію в світовому рейтингу країн, найбільш привабливих з точки зору інвестицій у використання поновлюваних джерел енергії, який щоквартально публікує компанія Ernst & Young.

Україна, яка вперше потрапила до цього рейтингу в 2011 р., зараз випереджає такі європейські країни, як Болгарія, Угорщина, Чехія, Австрія, Фінляндія і низка інших держав. Крім того, наша країна – як і раніше єдиний представник СНД і колишнього СРСР у рейтингу.

Більш того, за так званим solar index Україна знаходиться на ще більш високому 21-му місці. Це говорить про те, що особливо привабливим є сектор сонячної енергетики.

Нагадаємо, що український парламент у липні прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає значне спрощення доступу до механізму “зеленого” тарифу. На думку аналітиків Ernst & Young, прийняття цього документа може надати новий потужний імпульс довгостроковому розвитку альтернативної енергетики в Україні, так як зробить економічно привабливим використання поновлюваних джерел енергії в побуті, зокрема, установку сонячних панелей в домогосподарствах, а, отже, з’являться нові можливості для інвестицій.

Високий потенціал України у сфері альтернативної енергетики підтверджує і міжнародна дослідницька компанія Macquarie Research, яка прогнозує, що Україна в 2012 р. наростить потужності сонячних електростанцій на 400 МВт – до 600 МВт. При цьому до 2016 р. в нашій країні будуть побудовані і введені в експлуатацію нові фотоелектричні установки сумарною потужністю 1,8 ГВт.

Аналітики Macquarie Research вважають, що сонячна енергетика буде розвиватися в Україні інтенсивніше, ніж в таких країнах як Болгарія, Словаччина, Чехія, Австрія, Португалія, Голландія, Швейцарія, Швеція і Данія. Приміром, кримський сонячний парк “Перово” є одним з найбільших в світі.

Як повідомлялося, відновлювальна енергетика в Україні останні півтора року розвивається інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на поновлюваних джерелах енергії і реалізують електроенергію за “зеленим” тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій – до 111.

Зазначимо, що Україна хоче значно збільшити частку альтернативної енергетики. Так, Госенергоеффектівності пропонує внести зміни до Енергетичну стратегію до 2030 р. і збільшити обсяг виробництва енергії з поновлюваних джерел до 20% до 2020 р.

Вже за сім місяці 2012 р. тільки в Криму 31,5% електроенергії було вироблено на сонячних і вітрових електростанціях, в той час як за аналогічний період минулого року – лише 8%. Також нагадаємо, що в липні в експлуатацію була введена Слобода-Бушанська сонячна електростанція потужністю 1,875 МВт в Ямпільському районі Вінницької області.

Активізацію розвитку альтернативної енергетики в Україні активно підтримує і міжнародне співтовариство. Так, на реалізацію енергоефективних проектів в Україні буде спрямовано 324 800 000 грн бюджетної підтримки Євросоюзу. Згідно із заявою Госенергоеффектівності, кошти ЄС на програми енергозбереження в Україні в 2011-2012 рр.. не використовувалися. У минулому році Україна залучила 20 млрд грн інвестицій в проекти енергозбереження. У квітні ц.р. Мінрегіон і ПРООН підписали декларацію по реалізації енергоефективних заходів в житловому секторі. У лютому ц.р. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України уклало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо сприяння відновлення енергоефективності житлового сектору України, зменшення рівня втрат енергії і кількості викидів парникових газів. Тоді ж відомство підписало зі Світовим банком договір по сприянню відновлення енергоефективності житлового сектору України на 3 роки. Загальна вартість проекту складає 3 млн дол

Також варто відзначити, що в світі за даними ООН, в 2011 р. інвестиції в поновлювані джерела енергії поставили новий рекорд. Сума вкладень в 2011 р. склала 257 млрд дол Інвестиції в сонячну енергію досягли 147 млрд дол завдяки підвищеному попиту з Німеччини, Італії, Китаю і Великобританії. Річний приріст склав 52%.

Схожі записи