В Україні започаткували новий розвиток сфери альтернативної енергетики

Законом визначено, що теплова енергія, вироблена тепловими насосами з аеротермальної, гідротермальної або геотермальної енергії, вважається виробленою з відновлюваних джерел енергії.

geothermal-heat-pump-schematic-pic

1.11.2016 року Парламент підтримав Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії» спрямований на імплементацію законодавства Європейського Союзу до законодавства України.

Розширення переліку відновлюваних джерел енергії буде сприяти збільшенню частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел і загалом розвивати сферу альтернативних джерел енергії.

Таким чином, до переліку відновлюваних джерел енергії тепер відносяться такі види енергії, як гідротермальна та аеротермальна. А також визначено, що теплова енергія, вироблена тепловими насосами з аеротермальної, гідротермальної або геотермальної енергії, вважається виробленою з відновлюваних джерел енергії.

аеротермальна енергія – енергія, що була накопичена в формі теплової енергії у повітряному середовищі,

геотермальна енергія – енергія, що була накопичена в формі теплової енергії під твердим шаром земної поверхні,

гідротермальна енергія – енергія, що була накопичена в формі теплової енергії в поверхневих водах.

Розроблення проекту Закону пов’язано з необхідністю спрощення умов провадження підприємницької діяльності у сфері альтернативних джерел енергії. Прийняття Закону сприятиме розвитку сфери альтернативної енергетики та збільшенню кількості об’єктів, що використовують енергію з відновлюваних джерел що, в свою чергу, позитивно вплине на ринок праці, зокрема, сприятиме створенню нових робочих місць та підвищенню рівня зайнятості населення.

Схожі записи