Сонячна енергія рентабельніша за “вугільну”

Відповідно до нещодавно підписаної угоди про придбання електроенергії, укладеним між El Paso Electric Company і First Solar, електрика, здобута тонкоплівковими фоточутливими елементами, буде продаватися компанії El Paso Electric Company за 5,8 центів за кіловат-годину (кВт-год). Це на 4-8 центи дешевше, ніж вугільна енергія, вартість якої варіюється в діапазоні 10-14 центів за кіловат-годину.

Електростанція під назвою Macho Springs Solar Park розташовується в Нью-Мексико і володіє генеруючими потужностями в 50 мегават.

Цей факт примітний тим, що середня споживча роздрібна ціна електрики в США, складає 11,4 цента за кВт-годину, що в два рази вище, ніж ціна виробництва електроенергії цією електростанцією. Також варто відзначити, що типова ціна для тонкоплівкової сонячної енергії становить 16,3 цента за кВт-годину, або в 2,8 рази вище.

Очевидно, що навіть у порівнянні з оптовими цінами електрики, це вже конкурентоспроможна ціна.

Хоча така ціна сонячної енергії стала можливою, зокрема, завдяки державним субсидіям, необхідно враховувати, що за оцінкою Гарвардської медичної школи, до ціни вугільної енергії необхідно додавати 9-27 центів за кВт-годину на медичні витрати. В ідеальному, з економічної точки зору, світі, ця цифра додавалася б до ціни вугільної енергії, складовою 10-14 центів за кВт-годину. Таким чином, ціна вугільної енергії склала б 19-41 цент за кВт-годину. До того ж, протягом століття, вугільна енергетика отримувала субсидії в таких розмірах, в порівнянні з якими тьмяніють ті кошти, які виділяються на сонячну енергетику.

Схожі записи