Олександр Прогнімак: альтернативна енергетика та «зелений тариф»

Не так давно введені в дію правила розрахунку «зеленого тарифу» для станцій виробництва альтернативної енергії вимагають додаткових капіталовкладень.

zelenii_tarif

Не так давно введені в дію правила розрахунку «зеленого тарифу» для станцій виробництва альтернативної енергії вимагають додаткових капіталовкладень. Законодавство ускладнює процедуру отримання зеленого (пільгового ) тарифу, в результаті якого складові, використані у будівництві вітрових і сонячних електростанцій , повинні становити 30 % замість 15%.

Олександр Прогнімак, лідер партії « Зелені», зазначає, що подібна жорсткість умов зажадає додаткових інвестицій у сферу альтернативної енергетики. Оскільки для виробництва альтернативної енергії необхідно буде закуповувати українські комплектуючі, це може значно збільшити вартість будівництва екологічних джерел енергії. Витрати на будівництво повноцінної вітряної електростанції оцінюються сьогодні в 100 млн. гривень. У державному бюджеті не передбачені статті фінансування еко станцій , тому вся надія на приватних інвесторів. Зокрема, необхідно залучати іноземних інвесторів , готових вкладати гроші в прибуткові для них проекти, широко поширені в країнах Заходу.

За даними експертів , в травні 2013 року більше 80 виробників гідроенергії отримали право на постачання «Зеленого тарифу» . Це означає , що інвестори взялися за освоєння енергії малих річок Карпат і Закарпаття. Добре це чи погано?

– Безумовно, добре. Однак , необхідний жорсткий контроль за цією програмою. Неконтрольовані темпи будівництва гідроелектростанцій малого типу можуть ускладнити екобаланс Карпатського регіону , – говорить Олександр Прогнімак. – Державна екологічна інспекція повинна вести контроль над збереженням екологічного різноманіття Карпат. На думку експертів це спричинить зміну гідрорежиму водних артерій , в результаті чого може змінитися міграція риб , що спричинить за собою порушення балансу всієї екосистеми .

До слова, в Україні Зелені тарифи введені законодавством у 2009 році і поширюються на виробників альтернативної енергії – сонця , вітру і води. У більшості розвинених країн світу альтернативна енергія становить більше 20% від загального числа виробленої енергії.

Джерело: Версії

Схожі записи