Верховна рада змінила “Зелений тариф”

Альтернативна енергетика отримала нові умови розвитку. Верховна рада прийняла в цілому законопроект, що змінює умови роботи на ринку поновлюваної енергії з 1 січня 2013 року, пише Комерсант-Україна.

Так, законом вводиться “зелений тариф” на електроенергію, вироблену з біогазу та твердих побутових відходів (ТПВ). Коефіцієнт тарифу для електроенергії з біогазу становитиме 2,7, з ТПВ – 3. Крім того, закон встановлює диференційований “зелений тариф” для ГЕС в залежності від їх потужності. Станції потужністю до 200 кВт отримають найменування “мікро” і коефіцієнт тарифу для них збільшиться з нинішніх 1,2 до 2; потужністю від 200 кВт до 1 МВт отримають найменування “міні” і коефіцієнт 1,6 (зараз 1,2); потужністю 1 -10 МВт будуть називатися “малими” при збереженні нинішнього коефіцієнта 1,2.

У той же час документ знижує “зелений тариф” для сонячних електростанцій, що вводяться в експлуатацію з 2013 року.

“Закон вплине негативно на тих, хто буде вводити в дію сонячні електростанції після 1 січня 2013 року, так як для них тариф знижено на 27%”, – відзначає аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква.

Диференційований “зелений тариф” для ГЕС в залежності від їх потужності зробить більш привабливими для інвесторів проекти гідроенергетики, говорить виконавчий директор IBCentre (працює на ринку поновлюваної енергії) Юлія Березовська: “При старих коефіцієнтах термін окупності коштів складав 11-15 років”.

Схожі записи