Google інвестувала мільярд доларів у альтернативну енергетику

У Google оголосили, що компанія інвестувала 75 млн дол в вітряну електростанцію в штаті Айова (США), а загальний обсяг коштів, витрачених інтернет-гігантом на розвиток альтернативної енергетики, склав 990 млн дол

ВЕС називається Rippey Wind Farm і розташована в окрузі Грине. Вона належить компанії RPM Access. 20 турбін вже працюють, видаючи потужність 50 МВт вітрової електроенергії (достатньо для задоволення потреб 15 000 домогосподарств). Електрика буде скуповувати Central Iowa Power Cooperative (CIPCO). У Google є центр обробки даних (ЦОД) в Омасі, штат Айова.

Компанія вже вклала величезні кошти в розвиток інших екологічно чистих енергетичних проектів у регіоні і погодилася купувати електроенергію з вітрової ферми потужністю в 114 МВт в Айові, що належить NextEra Energy Resources.

Google інвестує в подібні проекти, щоб підвищити екологічність своїх ЦОДів. Керівництво компанії планує в найближчому майбутньому задовольняти близько третини своїх потреб за рахунок чистої енергії. Аналітики припускають, що Google направляє вільні активи в альтернативну енергетику в надії, що капіталовкладення окупляться з плином часу.

Отже, великі проекти Google у сфері чистої енергетики:

1. Фонд SolarCity. Спільно з компанією SolarCity, яка спеціалізується на установці сонячних панелей на дахах будинків, Google створила фонд на 280 млн дол Це найбільше капіталовкладення Google в альтернативну енергетику.

2. Проекти по установці сонячних панелей в Сакраменто. Google вклала 94 млн дол в проекти чотирьох масивів сонячних панелей, які будуються Recurrent Energy поруч з Сакраменто, штат Каліфорнія. Передбачається використання підключених до мережі сонячних панелей

3. Купівля вітрової енергії у комунальників для ЦОДа в Оклахомі. У вересні 2012 року Google оголосила про покупку чистої енергії безпосередньо у виробника для постачання нею одного з центрів обробки даних в Оклахомі.

4. Clean Power Finance. Google вклала 75 млн дол у фонд для стартапів в області сонячної енергетики. Clean Power Finance буде використовувати гроші для підтримки проектів з використання сонячних панелей на дахах будівель.

5. Найбільша вітрова ферма в світі. Google інвестувала 100 млн дол у створення найбільшого вітропарку. Об’єкт Shepherds Flat може генерувати 845 МВт і знаходиться в штаті Орегон, США.

6. Вітроелектростанція в Північній Дакоті. Google вклала 38800000 дол у вітрову ферму потужністю 169,5 МВт, реалізовану NextEra Energy Resources в Північній Дакоті.

7. Купівля електроенергії з вітрової ферми в штаті Айова. Дочірня компанія інтернет-гіганта, Google Energy, якою можна здійснювати транзакції на оптовому ринку електроенергії, планує скуповувати електрику з ВЕС потужністю 114 МВт в Айові, що належить NextEra Energy Resources.

8. Вітрова ферма в Оклахомі. Google знову через свою дочірню компанію Google Energy планує скуповувати електрику з поки ще споруджуваної ВЕС в Оклахомі. Генеруюча потужність об’єкту складе 100 МВт. Вітропарк належить все тій же NextEra Energy Resources.

9. Сонячна теплова електростанція BrightSource. Google інвестувала 168 млн дол в споруджувану сонячну теплову електростанцію BrightSource в пустелі Мохаве, штат Каліфорнія.

10. Сонячна електростанція в Німеччині. Інтернет-гігант направив 5 млн дол в сонячну ферму в Бранденбурзі-ан-дер Гавел, Німеччина. Об’єкт знаходиться поблизу Берліна.

Крім того, американська компанія підтримує ряд невеликих стартапів, включаючи виробника батарей ActaCell, розробників електромобілів і високоефективних авто Aptera і Next Autoworks, компанію Alta Rock, яка спеціалізується на геотермальної енергетики.

Схожі записи