Складено вітроенергетичну мапу землі

Загальна енергія потужних потоків повітря, пануючих на висотах близько 10 кілометрів, в 100 разів перевищує потреби людства, і її можна “черпати” за допомогою ветроустановок, схожих на повітряних зміїв, прямо над крупними містами, такими як Нью-Йорк, Токіо або Сеул, пишуть американські учені в статті, опублікованій в журналі Energies. Автори дослідження, Кристина Арчер (Cristina Archer) з Каліфорнійського університету і Кен Колдейра (Ken Caldeira) з Інституту Карнеги, вперше склали карту запасів енергії у висотному струменевому перебігу повітря, що виникає на великих висотах.


“Загальна енергія течій, складає приблизно 100 загальних енергетичних потреб людства. Завдяки цьому достатку, силі і відносній постійності, течії представляють особливий інтерес з точки зору розвитку вітряної енергетики“, – пишуть учені.

Висотні струменеві течії, потоки дуже сильних вітрів, знаходяться на висотах від 7 до 16 кілометрів. Їх швидкості вдесятеро перевищують швидкості приповерхневих вітрів. Існує два типи течій – полярні, такі, що існують в середніх широтах на висоті 7-12 кілометрів, і слабкіші, субтропічні течії на висотах 10-16 кілометрах. Не дивлячись на деякі сезонні зрушення, потоки повітря в течіях залишаються відносно постійними в обох півкулях.

Автори дослідження проаналізували накопичені за 28 років дані про висотні потоки повітря і встановили зони, де найбільш вигідний збір енергії.

“Ми виявили, що найбільша щільність енергії вітру – над Японією і східним Китаєм, східним побережжям США, південною Австралією і Північно-східною Африкою. Середні значення щільності енергії в цих зонах складають більше 10 кіловат на квадратний метр, що немислимо для наземних ветроенергетичних установок, де ця величина в кращих випадках складає менше кіловата на квадратний метр”, – говорить Арчер, чиї слова наводяться в повідомленні Інституту Карнеги.

За даними дослідження, одна із струменевих течій знаходиться над Нью-Йорком, де середня щільність енергії вітру складає 16 кіловат на квадратний метр, інші “урожайні” місця – Сеул, Сан-Паулу, Токіо, Мехіко.

Учені вважають, що відбирати енергію у висотних струменевих течій можна за допомогою ветроустановок, схожих на повітряних зміїв. Такі установки можуть генерувати і передавати на землю більше 40 мегават.

“Энергетическое пространство”

Схожі записи