В Україні активно розвивається альтернативна енергетика

На сьогоднішній день, Україна є одним з найбільших виробників твердого біопалива. У минулому році експорт альтернативного палива з Україною збільшився на 63,5% (порівняно з аналогічним показником 2009-го року), склавши 573,4 тисячі тонн. Найбільші поставки, реалізовані українськими компаніями, включали паливні гранули та брикети з деревної сировини, лушпиння соняшника та соломи зернових. Основними імпортерами твердого біопалива, виробленого в Україні, як і партнерами країни в сфері «зелених» технологій, є Німеччина, Австрія, Бельгія, Фінляндія та Швеція. Не так давно до цього списку приєдналася і Ірландія.

Через три роки, завдяки інвестиціям ірландської компанії Doneral FRS Group, в Україну буде побудована нова біопаливна електростанція. У будівництво, яке почнеться вже через рік, ірландські інвестори готові вкласти 130 мільйонів євро. Новий об’єкт будемо розміщений на Хмельниччині, а саме в Красилівському районі. На даному етапі, йде підготовка до будівництва, а Хмельницька обласна адміністрація вже схвалила всі проектні плани.

Красилівська «зелена» електростанція буде спалювати близько 300-т тисяч тонн біопалива щорічно, зменшуючи шкідливі викиди вуглекислого газу в атмосферу і позитивно впливаючи на екологічну ситуацію в Хмельницькій області.

Ірландія – не перша країна, готова вкладати кошти в розвиток сфери альтернативної енергетики України. Наприклад, в Іванківському районі Київської області буде оперувати біоелектростанція, побудована на гроші фінських компаній. Загальна вартість даного проекту сягає 15-ти мільйонів євро, і велика частина коштів надходить саме від Фінляндії.

Бельгія також є вже перевіреним партнером України у розвитку і популяризації «зеленої» енергетики. Вже не один рік України та Бельгія реалізовують проекти енергозбереження та передових технологій альтернативної енергетики. Наприклад, між Миколаївським портом і портом бельгійським Гент у Східній Фландрії підписаний меморандум про співпрацю, зокрема, щодо підтримки та розвитку альтернативних видів енергії. Підсумовуючи, можна сказати, що більшість «зелених» проектів в Україні реалізуються за допомогою вливань ззовні, зокрема, з країн Європейського Союзу.

Схожі записи