Китай вводить уніфіковану тарифну сітку за сонячну електроенергію

Уряд Китаю запровадив уніфіковану тарифну сітку для електроенергії, одержуваної за допомогою сонячних батарей, що, на думку аналітиків, викличе прискорення темпів впровадження сонячної енергетики в приватний сектор поряд з підвищенням популярності компаній, залучених у розвиток сонячних систем. Згідно з розпорядженнями національної комісії з розвитку і реформ (НКРР) вартість однієї кіловат-години електроенергії, виробленої сонячними електростанціями встановити в розмірі 18 центів США для сонячних електростанцій, введених в експлуатацію до 1 липня, і планується ввести в дію цей тариф до кінця поточного року.

НКРР попередньо обгрунтувала сітку тарифів на основі дослідних спостережень за сонячними електростанціями, враховуючи необхідність проведення майбутніх інвестицій і подальшого удосконалення технології сонячних батарей.

Після опублікування розпорядження НКРР акції компаній сонячної енергетики на біржах Китаю зросли. Вартість акцій GCL-Poly Energy Holdings Ltd, найбільшого в Китаї виробника полікристалічного кремнію – основної сировини у виробництві фотовольтажних панелей на Гонг-Конгской біржі виросла на 4,8% за один день. У той же час акції Шанхайської компанії Chaori Solar Energy Science and Technology Co виросли на 6,6%.

Але за прогнозами аналітиків, хоча введення уніфікованого тарифу і позначиться позитивно на виробництві сонячних батарей, очікувати істотного зростання домашніх інсталяцій сонячних електростанцій в найближчому майбутньому не варто.

Схожі записи