В Європі дороги будуть виробляти електроенергію

Масовій пересадці європейців на електромобілі перешкоджає відсутність інфраструктури, здатної замінити автомобілям на електричній тязі заправні станції, де “харчуються” машини, під капотом яких встановлені традиційні ДВС. Свій внесок у розвиток нового напряму глобального автопрому має намір внести ізраїльська компанія Innowattech, що підписала контракт на споруду в Італії першої електрогенеруючої автомобільної траси, яка зв’яже два крупні міста. Контракт на оснащення траси “Венеція – Трієст” генераторами для вироблення енергії від проїжджаючих машин стане першим випадком комерційного використання технології. Виглядає це зразково так: на нижньому шарі асфальтового покриття встановлюються елементи, що переробляють силу тиску в електроенергію, і кабелі, по яких вироблювана електрика перекидається в трансформатор, звідки поступає на підстанцію, поверх цієї системи прокладається ще один шар асфальту.

За словами менеджера проекту Луси Едрі-Азулай, водії, що проїжджають по незвичайній дорозі, зможуть читати повідомлення про дорожню обстановку на електронних знаках, які живитимуться електрикою від їх же автомобілів, повідомляє РІА Новості із посиланням на ізраїльське ділове видання “Глобс”. Можливо, що шосе стане також своєрідною “автозаправкою” для електрокарів.

Фахівці Innowattech стверджують, що один кілометр дорожньої смуги з генераторами, встановленими під шаром асфальту, здатний видавати в середньому 200 кВт в годину за рахунок перетворення механічної енергії. Для здобуття цього потрібний, аби по дорозі протягом години проїздило приблизно 600 великих вантажівок або автобусів. Такого об’єму енергопостачання вистачає, наприклад, для 200-300 будинків.

Відзначимо, що у себе на батьківщині компанія вже випробувала дану технологію. Тут 10-кілометрова ділянка дороги, яку в середньому пересікають 600 автомобілів протягом години, здатна виробити за даний відрізок часу 5 мегават, повідомляє “Альтернативна енергетика” із посиланням на видання “Едіот Ахронот”. Цього об’єму електроенергії вистачить, аби забезпечити електрикою 1500-2000 квартир.

Схожі записи