Сонячна енергетика до 2050 р. зможе генерувати 20-25% всієї електрики

Міжнародне енергетичне агентство (IEA) обнародувало технологічні “дорожні карти”, що позначають ключові кроки, необхідні для того, щоб сонячна енергетика до 2050 генерувала 20-25% всієї необхідної електрики. Це, як вважають експерти агентства, забезпечить скорочення викидів CO2 на 6 мільярдів тонн щорік. Одному із заходів по досягненню амбітної мети повинно стати розвитку фотовольтаїки – технологій на основі напівпровідникових сонячних батарей. Інший ключовий напрям – концентраторні сонячні технології. Вони засновані на використанні лінз і дзеркал, що збирають сонячну енергію або для нагріву теплоносія, або на напівпровідникових перетворювачах.

“Фотовольтаїка і концентраторные технології, швидше, доповнюють один одного, чим конкурують між собою. Постійна потужність і гнучкість концентраторных станцій допоможе операторам мереж інтегрувати більшу кількість різних джерел поновлюваної енергії, наприклад, фотовольтаїку і вітряну енергію. Фотовольтаїка, у свою чергу, розвиватиметься в ширшому спектрі кліматичних умов і забезпечуватиме “чистою” поновлюваною електроенергією кінцевих користувачів”, – сказав виконавчий директор IEA Нобуо Танака.

На думку експертів агентства, при достатніх ресурсах і підтримці на концентраторные технології до середини XXI століття доводитиметься 11,3% всієї вироблюваної електрики, а на фотовольтаику – приблизно 11%. При цьому, за даними звітів, на початок 2010 років загальна потужність концентраторных сонячних станцій досягла одного гігавата, а на фотовольтаику доводиться близько 0,1% загальносвітової генерації.

Для того, щоб добитися таких результатів, необхідна технологічна, економічна і нормативна підтримка розвитку сонячної енергетики. Зокрема, експерти розглядають логістичні проблеми, пов’язані з тим, що потенційні центри генерації і вжитку “сонячної” електрики знаходяться далеко один від одного, предає Fuel Alternative.

Крім того, в дорожніх картах аналізуються питання інтеграції нових потужностей в існуючі мережі, фінансування інвестпроектів і міжнародної співпраці.

Схожі записи