Японці надінуть на місяць “сонячний пояс”

Враховуючи проблеми і складнощі, з якими доводиться стикатися ученим у пошуках альтернативних джерел енергії на території нашої планети, японські інженери вирішили піти далі і запропонували використовувати для потреб землян місяць. Японська компанія Shimizu нещодавно поділилася з громадськістю деталями фантастичного, але дуже перспективного проекту Luna Ring експлуатації супутника Землі. Суть його полягає в розміщенні на лінії екватора Місяця “поясу” з сонячних батарей протяжністю 11 тыс. км. У Shimizu також є відповідь на питання, як передати генеровану сонячними батареями енергії. Для цих цілей інженери пропонують використовувати лазери і мікрохвилі.

За словами ініціаторів проекту, роботи зіграють найважливішу роль в спорудженні комплексу Luna Ring. Управляти роботами будуть із Землі 24 години в добу. Машинам доведеться зайнятися збіркою і вводом в експлуатацію устаткування. Не виключено, що контролювати роботу роботизованих комплексів і усувати неполадки буде група космонавтів.

Враховуючи об’єми устаткування і матеріалів, які треба буде транспортувати на місяць, фахівці Shimizu пропонують використовувати корисні копалини супутника Землі по максимуму. Приміром, ресурси місяця можна використовувати для виготовлення цементуючого матеріалу і бетону.

Згідно з проектом, ширина кільця Luna Ring на перших етапах роботи проекту складатиме декілька кілометрів. Проте, пояс можна “розширити” до 400 км. Електроенергія, отримана за допомогою сонячних батарей, передаватиметься по лініях електропередач до основної бази. Її планується розташувати на ближній (по відношенню до Землі) стороні місяця. Передавати перетворену в промені енергію будуть гігантські антени діаметрів 20 км. На Землі лазерні промені і мікрохвилі знову перетворять в електрику, яку можна буде відразу використовувати для потреб індустріальних об’єктів і населення.

Shimizu акцентує увагу потенційних інвесторів на тому, що у місяця є дуже важлива перевага, яка робить проект Luna Ring “реальнішим”, : на нашому супутнику не буває поганої погоди, там немає хмар і дощів.

Схожі записи