Виробництво біопалива в Україні просять простимулювати

В Україні необхідно стимулювати розвиток екологічних видів транспорту, шляхом впровадження нетрадиційних джерел енергії, а саме заміни нафтопродуктів на альтернативні види палива, що дозволить зменшити шкідливі викиди в довкілля. Про це йшла мова на прес-конференції: “Екологічні аспекти розвитку біопалива в Україні”, організатором якої виступила Народна Екологічна партія України. “В умовах постійний зростаючих цін на енергоносії ми вимушені відходити від використання лише традиційних джерел енергії і палива”, – відзначив голова Народної Екологічної партії Валентин Сердюк. Зокрема, говорилося про необхідність стимулювання виробництва біопалива і впровадження як бензинових добавоу таких компонентів, як біоеталон, біодизель, біогаз.

За словами співголови Народної Екологічної партії Андрія Свинаренко, питання впровадження технологій з розвитку біопалива в Україні обговорюються з 1996 року. Також діє державна програма виробництва біодизельного палива на 2006- 2010 р., проте, поки “в цьому напрямку нічого не робиться”.

На думку А.Свинаренко, для розвитку природоохоронних технологій в Україні, необхідне внесення ряду змін до законодавства, відносно оподаткування і стимулювання виробника, серед яких: звільнення від податку на прибуток отриманого в результаті реалізації біопалива, строком на 10 років. Крім того, А.Свинаренко пропонує введення ряду пільг на ввезення імпортного устаткування, яке не виробляється в Україні і використовуваного для виробництва біопалива.

А.Свинаренко підкреслив, що велика частина рапсу і сої (використовуються для виробництва біологічних видів палива) вироблюваного в Україні, експортується за кордон.

За даними учасників пресс-конференци, на сьогодні в Україні існують можливості для виробництва до 150 тис. тон біоетанолу.

Схожі записи