У Канаді розроблені літальні апарати, що працюють на сонячній енергії

Канадська компанія Solar Ship розробила дирижаблі, що працюють на сонячних панелях. Даний винахід планується використовувати для гуманітарних місій по доставці медикаментів і продовольства в ті райони Африки, де відсутні аеродроми.

Джей Годсел, підприємець з Канади, розробив принципово новий спосіб транспортування медичних препаратів та іншої гуманітарної допомоги у важкодоступні африканські райони. Так, очолювана Годселом компанія Solar Ship займається будівництвом дирижаблів, що використовують сонячну енергію.

Літальні апарати нового типу являють собою щось середнє між гелієвим аеростатом і літаком. Гвинтові двигуни працюють за рахунок енергії, одержуваної з сонячних батарей. Додатково дирижаблі оснащуються гібридною силовою установкою.

Для посадки дирижаблі Solar Ship не вимагають спеціально обладнаних злітно-посадкових смуг, для цього потрібно лише місце площею не менше футбольного поля. Дана перевага дозволяє доставляти вантажі в ті райони, де посадка літаків неможлива через відсутність аеродромів.

Solar Ship вже виготовила 3 таких дирижаблі, які пройшли льотні випробування. Вироблені літальні апарати відрізняються за вантажопідйомністю і габаритами.

Так, апарат Caracal при використанні сонячної енергії піднімає 150 кг вантажу, долаючи маршрут в 500 км за день. Якщо використовується гібридна установка, то дирижабль може підняти 750 кг і летіти зі швидкістю 120 км / год.

Апарат Chui володіє вантажопідйомністю в 2,5 тонни і використовує для зльоту смугу довжиною 100 м. А дирижабль Nanuq тільки на сонячній енергії може транспортувати 12 тонн, переміщаючись зі швидкістю 84 км / год.

Широкому розповсюдженню літальних апаратів Solar Ship перешкоджає їх дорожнеча. Купівля Caracal обійдеться в 1 млн доларів, а оренда – 30 тис. доларів на місяць.

Це значно дешевше, ніж покупка традиційного літального апарату, ціна яких – не нижче 5 млн доларів, проте все одно занадто дорого для африканських держав. Досить видаткової стане і заправка дирижаблів гелієм, який дорожчає щодня.

Solar Ship знайшла поки тільки одного покупця, і то на території однієї Канади, який має намір здійснювати поставки гуманітарної допомоги по повітрю в північні райони країни. Для організації гуманітарних місій в Африці компанія в даний час підшукує інвесторів.

Схожі записи