У Великобританії розробляється новий тип лопатей для вітрогенераторів

Компанія Blade Dynamics розробляє для інституту енергетичних досліджень Великобританії модифіковані лопаті для вітрогенераторів. Використання таких лопастей підвищує потужність вироблення електроенергії в півтора рази.

Британський інститут енергетичних технологій замовив у компанії Blade Dynamics розробку лопатей нового типу для вітрогенераторів. Так, довжина замовлених лопатей буде коливатися в діапазоні від 80 до 100 метрів, у той час як найбільші з існуючих на сьогоднішній день лопатей не перевищують в довжину 75 метрів.

Крім збільшених габаритів, лопаті нового типу будуть відрізнятися і матеріалом виготовлення. Так, на відміну від загальноприйнятої технології виробництва зі скловолокна, нова модель буде виготовлена ​​з вуглецевого пластику. Крім значного збільшення міцності конструкції, застосування цього матеріалу дозволяє полегшити вагу лопатей майже на 40%.

Крім того, експериментальні лопаті будуть складатися з декількох секцій, що дозволить знизити витрати на транспортування і спростити монтаж. Так, конструкції всіх сучасних лопатей вітрогенераторів – монолітного типу.

Збільшені габарити лопатей дозволять добитися потужності одного вітрогенератора на рівні 10 МВт, в порівнянні з максимальною потужністю діючих моделей в 6 МВт.

Інститут не обмежується лопатями в новому виконанні. Левова частка роботи з модернізації припадає на вітрогенератори, які в даний час розробляються цим науковим закладом. Так, термін служби нового обладнання планується не менше 20 років.

Удосконалення, безсумнівно, значно підвищують вартість вітрогенераторів, однак ця різниця досить швидко окупиться за рахунок збільшення їх енергоефективності. Після завершення дослідної експлуатації нових лопатей їх запуск у промислове виробництво почнеться вже в 2014 році.

Схожі записи