Майбутнє енергозбереження в Китаї

Влада Китаю виділить 293 млрд доларів на нову 10 літню програму розвитку альтернативних джерел енергії. Як заявив глава Товариства поновлюваної енергії КНР Ши Дінгхуан, зараз уряд Китаю завершує сяперегляд прийнятої в 2007 році цільової програми з прискореного розвитку альтернативної енергетики. За його словами, ставиться завдання удвічі перевищити раніше встановлені рівні виробництва. Програма 2007 року передбачає добитися до 2020 року доведення до 15% долі енергії, що отримується з поновлюваних джерел, в національному енергетичному балансі. Особливий упор, сказав Ши Дінгхуан, буде зроблений на сонячну енергію, а також енергію вітру. Згідно опублікованій доповіді Глобального радого з енергетики вітру, Китай поставив мету довести до 2050 року розмір виробництва енергії з альтернативних джерел до 40% у загальному енергетичному балансі країни.

Як повідомила в понеділок газета China Daily, китайське міністерство енергетики прийняло новий план, який передбачає доведення потужності вітряних електростанцій до 2020 року до відмітки 100 ГВт. Згідно первинному плану вітряні турбіни через 11 років повинні були генерувати 30 ГВт, тобто втричі менше, ніж по нових планах. Якщо Китай зможе реалізувати новий проект, то до 2020 року вітряки даватимуть більше електроенергії, чим АЕС.

Вже зараз ветрогенератори виробляють в Китаї сумарно 12 ГВт. По цьому показнику країну обганяють лише США (25 ГВт), Німеччина (24 ГВт) і Іспанія (16,7 ГВт). У 2009 році в Китаї добудовуються потужності ще на 20 ГВт. «Китай рухається вперед і не показує ознак уповільнення, – говорить Стів Сойєр, глава Глобальної ветроэнергетичної ради. – Вочевидь, що вони мають намір стати найбільшим ветроэнергетичним ринком світу, і, якщо лише в найближчому майбутньому США не почнуть реалізацію свого проекту, це стане реальністю».

У свою чергу, глава відділу поновлюваних ресурсів в міністерстві енергетики Вань Чунь повідомив, що доля вітряних турбін, геотермальних електростанцій і сонячних батарей зростатиме, і до 2050 року ці джерела з допоміжних перетворяться на основні. На думку чиновника, до цього часу Китай з найбільшого виробника вуглекислого газу стане країною, де викиди вуглекислого газу будуть одними з найнижчих в світі.

Чималу роль в цьому зіграє і стимулювання властями Китаю використання в 13 найбільших містах автомобілів, що працюють на енергозбережних двигунах або нових джерелах енергії. Про це повідомив замначальника департаменту у справах економічного будівництва міністерства фінансів КНР Цзен Сяоань. За словами чиновника, якого цитує газета «Женьмінь Жібао», до цього моменту шість з 13 міст вже розробили і представили варіанти заохочення використання автомобілів подібного роду. Наступним кроком стане поширення цього досвіду по всій країні.

Китайський уряд заохочуватиме використання автомобілів, що працюють на енергозбережних двигунах або нових джерелах енергії, в першу чергу у сфері суспільного транспорту, державної служби, комунального господарства, пошти і ін. Розмір дотації для покупки гібридних легкових автомобілів – 50 тис. юанів (7321 долар США), електронних автомобілів – 60 тис. юанів (8785 доларів), водневих, – 250 тис. юанів (36 603 долари).

У сфері суспільного транспорту дотація для придбання гібридних автобусів довжиною 10 метрів і вище складе 50 тис. – 420 тис. юанів, для електричних автобусів – 500 тис. юанів, для автобусів на водні – 600 тис. юанів.

Схожі записи