Японські пивовари вироблятимуть біопаливо

Якщо шотландські учені намагаються створити екологічне паливо з віскі, а їх британські колеги готові пригощати авто шоколадом, то високотехнологічні японці, які в більшості своїй не є такими пристрасними залицяльниками пінявого ячмінного напою,, як європейці і американці вирішили безжалісно пустити на потреби автомобілебудування сировину і технології, вживані при вариві пива.

Виробник алкогольних і прохолодних напоїв, широко відома в Японії пивоварна компанія Асахи почне серійне виробництво біоетанолу – біопалива для автомобілів вже наступного року.

Для виробництва біопалива компанія має намір використовувати досвід в технології бродіння, накопичений за роки виробництва пива, і новий, розроблений в її надрах, вигляд цукрового очерету.

Якщо традиційний цукровий очерет дає за рік урожай 60-80 т з гектара, то новий вигляд цієї рослини здатний збільшити врожайність удвічі – до 100-120 т з гектара.

Біоетанол при використанні як паливо для автомобілів не дає у вихлопі діоксиду вуглецю. Фахівці компанії розраховують, що при виробництві нового цукрового очерету на площі більше 2 тис. гектарів, ціна нового палива виявиться майже в 2 рази нижче за ціну бензину.

Підсумки експериментального періоду будуть підведені в березні майбутнього року, а вже з квітня компанія розраховує приступити до установки устаткування для серійного виробництва.

Схожі записи