Ціле місто споживатиме сонячну енергію та пересяде на електромобілі

Японці першими створили місто майбітнього. Всі будинки в ньому використовують сонячну енергію, витрати води скорочені на 30%, а замість громадського транспорту використовують електромобілі і велосипеди. В Фуджісаві вже з’явилися перші мешканці, все ж місто розраховане на 3000 городян і 1000 домоволодінь. Остаточно в місті будуть виконані всі заплановані роботи вже в 2018 році.

fudzhisava_misto_spozhivatime_sonyachnu_energiyu

У японській префектурі Канагава відбулася офіційна церемонія відкриття «розумного» міста сталого розвитку Фуджісава , будівництво якого почалося в 2010 році. Реалізація проекту була покладена на Fujisawa SST Council – консорціум під управлінням Корпорації Panasonic, представники якого урочисто ввели в експлуатацію центральний об’єкт нового міста – комплекс Fujisawa SST Square, ознаменувавши тим самим перехід проекту від стадії будівництва до стадії повноцінного розвитку.

Fujisawa SST Square – футуристичний архітектурний комплекс на центральній площі Фуджисави. Тут буде здійснюватися управління всіма об’єктами міської інфраструктури. Компанія Fujisawa SST Management Company, офіс якої розташований на території Fujisawa SST Square, буде відповідати за такі важливі напрямки, як енергопостачання, безпека, транспорт, охорона здоров’я та соціальні аспекти життя городян, а також обробляти інформацію про роботу всіх еко-інноваційних систем міста.

Комплекс також стане основним місцем спілкування і проведення вільного часу городян та їх гостей. Тут є кафе, кухня для занять кулінарією, приміщення для різних майстер-класів, аудиторія для організації еко-освітніх семінарів, а також шоу-рум, в якому можна провести презентацію про еко-інновації Фуджісава. На спеціальній стоянці можна орендувати екологічні транспортні засоби. В середині грудня в південній частині Fujisawa SST Square відкриється культурний комплекс Shonan T-SITE.

Перші мешканці еко-інноваційного міста вже в’їхали в свої будинки. Зараз йдуть продажі житла у віддаленому районі Фуджисава, спроектованому для тих, хто не користується власним автомобілем. Для них створена ціла мережа міських електрокарів, які можна брати в оренду.

Більше 30 % електрики Фуджісава буде отримувати з альтернативних поновлюваних джерел, в першу чергу – за рахунок сонячних батарей. Це на 70 % скоротить вуглецевий слід. Споживання води також скорочено на 30 %. У разі землетрусу і припинення електропостачання місто зможе повністю забезпечити своїх мешканців електроенергією, зв’язком і навіть гарячою водою протягом трьох діб. Все обладнання в місті використовується з обов’язковою умовою економної витрати енергії.

Сталий розвиток Фуджисави передбачає ряд додаткових ініціатив, які будуть реалізовані вже в найближчому майбутньому. Так, на невикористовуваній поки земельній ділянці на заході міста до 2018 року буде організовано спеціальний майданчик, на якому будуть тестуватися інноваційні розробки для поліпшення житлової та ділової інфраструктури.

Використовуючи передові рішення для “міст майбутнього”, консорціум Fujisawa SST Council націлений на масове поширення моделі Фуджісава – еко-інноваційного міста, здатного автономно і стійко розвиватися протягом 100 років.

Схожі записи