Нові акумулятори: 1000 км дороги та 8 хвилин на “заправку”

Цікава новина прийшла з Іспанії. Тамтешні вчені стверджують, що розроблений ними акумулятор нового типу дасть поштовх стрімкому розвиткові галузі виробництва електромобілів.

litiipovitryani_batarei

Кілька іспанських підприємств беруть участь у розробці електричних батарей, які можуть залишити не при справах нафтовидобувні компанії: такі акумулятори будуть дозволяти автомобілю пробігати 1000 кілометрів до повної розрядки, а для того, щоб знову зарядити їх потрібно лише 8 хвилин.

Фірма Graphenano, один з провідних світових виробників графену, в співдружності з фахівцями з Університету Кордови заявляють, що серійне виробництво таких джерел енергії може початися в наступному році. Іспанська компанія Grabat Energy вже випустила кілька зразків, які німецькі автовиробники починають використовувати на своїх машинах.

Графен – одношаровий матеріал, створюваний з вуглецю. В батареях застосовується графенова тканина товщиною в один атом вуглецю – це найновіші нанотехнології, про які в останні десять років багато говорять. Графен володіє електропровідністю в 100 разів більш високою, ніж кремній, використовуваний сьогодні в сонячних батареях. Тканина з нього прозора, гнучка, але при цьому по твердості дорівнює алмазу (нічого дивного в цьому немає, якщо згадати, що алмаз – теж похідний від вуглецю).

Графен був відкритий двома колишніми радянськими, а нині британськими фізиками Андрієм Геймом і Костянтином Новоселовим під час їх роботи в Манчестерському університеті. За досягнення в роботі з цим матеріалом вчені були удостоєні Нобелівської премії з фізики 2010 року.

Схожі записи