Мережа АЗК «ОККО» почала заправляти електромобілі

Всеукраїнська мережа заправних комплексів «ОККО» активно зайнялась розвитком мережі зарядних станцій для електромобілів. На даний момент вже працює 34 таких пристрої на основних магістралях країни.

merezha_azk_okko

Автозаправочна мережа «ОККО» обладнала 34 своїх комплекси, які розташовані на найбільших автодорогах, спеціальними пристроями для проведення зарядки електромобілів KEBA P20. Всі власники електромобілів без проблем зможуть перетинати Україну, оскільки у будь-якій частині держави «ОККО» надає їм можливість підживити свій транспортний засіб. Заплановано, що дана послуга буде безоплатною.Заряджатися на ОККО зможуть електромобілі усіх марок. Бо хоч у комплектації пристрій KEBA P20 має роз’єм зарядки 2 тиру, що розрахований на моделі Tesla, Renault Zoe, Porshe Panamera i Mercedes, BMW i3, i), але завдяки кабельному перехідникові типу 1 від нього можуть заряджатися й авто Nissan Leaf, Chevrolet Volt, Mitsubishi iMEV, Renault Fluence.

«Ринок електромобілів у світі розвивається дуже динамічно. За останні 4 роки їх продажі збільшилися в 10 разів. Усе частіше, купуючи електрокар, люди керуються не тільки дешевизною електроенергії, а й міркуваннями екологічності цього транспорту. Коли цей тренд досягне України, кожен водій електрокара вже знатиме, що на «ОККО» він отримає повний сервіс. Це наші інвестиції в майбутнє», – зазначив віце-президент мережі Олександр Гегедиш під час презентації першої загальнонаціональної мережі зарядок для електрокарів, яка відбулася 23 грудня на АЗК «ОККО» у Гатному поблизу Києва. За його словами, досі в Україні існувало певне замкнуте коло: зустрічалося мало електрокарів, бо не було пунктів для їх комфортної підзарядки, і навпаки. Мережа «ОККО» це замкнуте коло розірвала, створивши цілісну інфраструктуру для таких автомобілів. І в майбутньому вона планує нарощувати кількість електрозарядок. «Принцип нашої мережі – йти на крок попереду ринку. Ми не вагаємося інвестувати в перспективні інноваційні проекти, бо вони не тільки корисні нашим клієнтам, а й у цілому сприяють підвищенню якості життя в Україні», – підкреслив Олександр Гегедиш.

Потужність пристрою KEBA P20 – 22 кіловатт/година. Тривалість зарядки електрокара залежить від марки і моделі авто. Наприклад, електрокару Tesla Model S, достатньо години, щоб забезпечити собі подальший пробіг у 150-200 кілометрів. У інших електромобілів потужність зарядного пристрою менша, наприклад Nissan Leaf може заряджатись тільки в режимі 6,6 Квт на годину від змінного струму, тому й швидкість зарядки буде дещо меншою.

Нові електрочарджери розміщені на трасах «Київ-Чоп», «Київ-Харків», «Київ-Одеса», «Київ-Дніпропетровськ», «Рівне-Люблін», «Львів-Перемишль».

Нині, за підрахунками операторів ринку, в Україні є до сотні автомобілів, здатних живитися електрострумом, враховуючи й «гібридні» авто, здатні заправлятися як електрикою, так і традиційним пальним.

Схожі записи