Альтернативна енергетика втрачає інвесторів

Барак Обама ліквідовував Фонд розвитку автомобілів з водневими двигунами, створений ще в 2003 році за ініціативою Джорджа Буша-молодшого. За словами діючого президента воднева технологія має сумнівні перспективи, особливо на тлі стрімкого розвитку виробництва електромобілів, які є набагато простішим вирішенням паливної проблеми, що гостро стоїть перед Сполученими Штатами.

Електромобілі і, відповідно, акумуляторні батареї – одна з найулюбленіших тем нинішньої адміністрації і, зокрема, міністра енергетики Стівена Чу, що не втомлюється в прилюдних виступах говорити про те, що уряду слід зосередитися на розвитку реальних енергозберігаючих технологій. І це не просто слова. Вже сьогодні кожен громадянин Нового Світу, що купує електрокар або гібрид, отримує урядову знижку у розмірі $7500, а Міністерство енергетики планує закласти до держбюджету до $25 мільярдів на федеральні позики для виробників передових транспортних засобів.

Між тим венчурні капіталісти з початку фінансової кризи скоротили витрати на дослідження в області “альтернативної енергетики” (йдеться про поновлюваних джерелах енергії). З січня по березень венчурні капітал вклав $277 млн. в “чисту” енергію, тоді як за аналогічний період минулого року цей показник склав $715,3 мільйона. У першому ж кварталі цього року фінансування досліджень скоротилося на 63%, що є останнім доказом того, наскільки сильно вплинув глобальний економічний спад на розвиток альтернативних джерел енергії. На тлі скорочення попиту на енергоносії, постраждали також нафтові і газові компанії. Експерти покладають надії на затверджений урядом США мільярдний пакет по стимулюванню досліджень в області поновлюваних джерел енергії, що повинне сприяти пожвавленню інвестицій

Схожі записи