Від нафти – до біопалива

Альтернативна енергетика переживає період пильної уваги з боку Європи. Вуглеводневі джерела в світі, по прогнозах учених, вичерпаються через півстоліття. Вугілля може вистачити на довше. Учені шукають способи вирішення проблеми, запускають екологічно чисті електростанції. Проте доки без особливих успіхів. Енергія сонця, хвиль, вітру і термальних джерел в світовому енергоспоживанні складає менш одного відсотка. У італійській Вероне сьогодні стартує найбільший міжнародний форум з цієї проблеми. Найпопулярніша альтернатива бензину і солярці – біоетанол. Лідери в переробці рослин – Бразилія і США. На їх частку доводяться по 45 % ринку.

Бразилія робить моторний спирт з цукрового очерету, Америка – спеціалізується на кукурудзі. Європейські виробники переробляють рапс. Собівартість біопалива біля 4-х доларів за кілограм, а літр американського бензину коштує 1 долар. У виробництва біопалива маса недоліків. Головний з них – необхідність засіяти потрібними культурами величезні площі. Це спричиняє за собою дорожчання зернових і продуктів з них.

Один з експериментальних майданчиків по виробництву біоетанолу в Росії розвертається у Волгоградської області. У січні підписана угода про будівництво російсько-німецького виробництва біодизельного палива з рапсу вартістю 35 млн. євро. Для цього буде потрібно 160 тисяч тон рапсу, повідомляє prime-tass.ru.

У Омську будується аналогічний біокомплекс, загальною вартістю 200 мільйонів євро. Герман Греф, экс-глава МЕРТа на відкритті біохімічного комплексу в липні минулого року, обкреслив круг завдань для нової галузі економіки.

Інший екзотичний альтернативний вид електроенергії – вітер. Вітропарк потужністю 20 Мегават, коштує 28 мільйонів євро і зможе окупитися через 5-9 років. Такий комплекс розрахований на місто з населенням 25 тисяч чоловік. Попит на енергію вітру до 2030 року, по розрахунках експертів, складе 5 Гігават. Проте Вітроенергетика має серйозний мінус – залежність від природних умов, що утрудняє її використання – підкреслює виконавчий директор РусЕнергоЇвестГрупп Андрій Віляєв: “Електроенергетика має вузьку спрямованість, тому що, по-перше, не у всіх районах економічно доцільно її ставити. Роза вітрів не дозволяє це робити”.

Встановлена потужність вітрових електростанцій в Росії на початок цього року складала 15 Мегават, при цьому нові проекти носять як правило експериментальний характер.

Схожі записи