Повна відмова від викопного палива заощадить трильйони

Всесвітній фонд дикої природи і консалтингове агентство Ecofys підрахували, що практично повний (на 95%) перехід на екологічно чисті види палива впродовж 40 років дозволить в майбутньому економити €4 трлн в рік… …Не кажучи вже про припинення головного болю з приводу боротьби з глобальним потеплінням. Дослідники згодні з попередніми викладеннями, що стверджували, що технічно така радикальна реформа всепланетного масштабу цілком можлива. Ціна питання – €1-3,5 трлн інвестицій в рік протягом хоч би чверті століття. За словами авторів доповіді, витрати і економія компенсують один одного вже до 2040 року. На чому пропонується економити? Ну, хоч би за рахунок субсидування видобутку нафти, газу і вугілля, яка з’їдає $500 – 800 млрд в рік, за даними Міжнародного енергетичного агентства і ОЕСР. Крім того, при переході на нові, енергозбережні технології до 2050 року потреба в енергії знизиться на 15%, навіть незважаючи на ріст населення і промислового виробництва.

Багаті країни могли б понизити споживання м’яса, внаслідок чого зменшився б об’єм викидів метану у сфері тваринництва. Заразом нагодували б бідняків.

Приміщення пропонується забезпечити кращою ізоляцією. Звичайно, житло і офіси повинні повністю перейти на сонячну і геотермальну енергію. Досить переобладнувати 2-3% площ в рік.

Це тільки мала частина того асортименту ідей, який міститься в доповіді.

Нині джерелом 80% енергії на планеті виступають викопні види палива. До 2009 року вкладення в сферу “чистої” енергії у всьому світі досягли €110 млрд.

Судячи з позиції, яку займають світові нафтові магнати, нашим планам про повний перехід на нову енергетику в найближчі десятиліття не збутися. Міністр енергетики і палива Саудівської Аравії Алі Ібрагім Аль-Наімі заявив на недавньому женевському форумі ООН, що до середини століття попит на енергію виросте на 40% і відмову від того або іншого виду енергоносіїв недалекоглядний. На його думку, максимум, якого може досягти альтернативна енергетика, – це 50% глобального ринку.

Видно, ОПЕК і компанія вважають, що запаси викопного палива не вичерпаються ніколи.

Схожі записи