Аграріям дозволять продавати енергію, отриману з біогазу, за високою ціною

Переробники тваринницьких відходів допустять на ринок електроенергії. У Партії регіонів пропонують ухвалити закон, який дозволить аграріям продавати енергію, отриману з біогазу, за ціною, що більш ніж удвічі перевищує вартість традиційної енергії. Як відмічають експерти, з ухваленням цього закону сільгоспвиробники зможуть до 2014 року наростити до 3% долю альтернативної енергії в енергобалансі України. Верховна рада учора оприлюднила проект закону №8028 про зміну ст. 17-1 закону “Про електроенергетику”. Документ депутата Партії регіонів Олександра Горошкевича пропонує дозволити підприємствам, що виробляють електроенергію з біомаси тваринного походження, продавати її в загальну енергомережу за “зеленим” тарифом. Він буде в 2,3 разу вище за роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги (понад 35 кВт) на січень 2009 року – тобто 1,34 грн./кВт-ч (без ПДВ).

Досі за таким тарифом можна було продавати електроенергію, отриману тільки з рослинної біомаси. Відповідна ліцензія є у ВАТ “Кировоградолія” і ТОВ “Смілаенергопромтранс”. Крім того, законопроект пропонує встановити коефіцієнт 2,5 для тарифу на електроенергію, зроблену з метану звалища або шламів каналізаційних стоків, – тобто 1,46 грн./кВт-ч (без ПДВ).

Серед іншого уперше може бути дозволене спільне використання традиційних і поновлюваних джерел за умови, що доля останніх складе не менше 50% щомісячного об’єму зробленою компанією енергії. При цьому засоби, отримані від продажу електроенергії, необхідно буде направляти на подальший розвиток альтернативної енергетики.

Учасники ринку ініціативи підтримують. “З ухваленням цього закону ми зможемо сформувати ринок сировини для виробництва біогазу. Зокрема, потреба великих агрохолдингів в тваринницьких відходах збільшиться у декілька разів. А якщо в подальшому НКРЕ підвищить коефіцієнт ‘зеленого’ тарифу, нам також стане вигідно інвестувати у використання біогазових технологій у себе на підприємстві”,- вважає директор ЧСП “Західне Лукново” (15 тис. голів великої рогатої худоби) Анатолій Руденко. “Завдяки введенню такого тарифу підприємство зможе залучити біля $0, 5 млн на придбання біогазової установки, потужність якої дозволить нам заощадити 30% споживаної електроенергії. Досі для нас інвестиції в ці технології були невигідні, тому що ми не мали можливості повертати засоби від продажу енергії”,- розповів директор ВАТ “Макарово” (10 тис. голів свиней) Олександр Никитенко.

Схожі записи