Альтернативна енергетика до 2015 року обжене газ – МЕА

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, вироблення електроенергії з води, вітру, сонця та інших відновлюваних джерел за наступні п’ять років збільшиться на 40%

alternativa

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, вироблення електроенергії з води, вітру, сонця та інших відновлюваних джерел за наступні п’ять років збільшиться на 40%

Світова енергетика в 2015 році отримає з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) більше електроенергії, ніж від спалювання газу, і вдвічі більше, ніж від розпаду урану, при цьому ВДЕ стануть другим за значимістю джерелом електрики після вугілля, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

«Незважаючи на складну економічну ситуацію, політичну невизначеність і турбулентність в галузі, вироблення електроенергії з води, вітру, сонця та інших відновлюваних джерел за наступні п’ять років збільшиться на 40%. До 2018 року частка відновлюваних джерел у виробництві електроенергії зросте до 25% », – заявила виконавчий директор МЕА Марія ванн дер Ховен в ході презентації підготовленого агентством п’ятирічного прогнозу розвитку відновлюваної енергетики.

Електроенергія сонця і вітру все частіше конкурує за вартістю з традиційною енергетикою, наголошується в прес-релізі агентства. Вітер вже зараз успішно конкурує з новими електростанціями на викопному паливі в Бразилії, Туреччини, Нової Зеландії. Електроенергія, що генерується децентралізованими фотоелектричними установками, стала дешевшою, ніж роздрібні ціни на мережеву електроенергію в ряді країн, зокрема Італії, Іспанії, Данії, Австралії і південних районах Німеччини.

«Ми очікуємо, що досягнення мережевого паритету стане додатковим стимулом розвитку фотовольтаїки», – сказала Ховен.

МЕА прогнозує, що сукупна частка вітру, сонця, біомаси і геотермальних джерел у виробництві електроенергії в найближчі п’ять років подвоїться і досягне 8% в 2017 році порівняно з 4% в 2012 році і 2% у 2006-му.

Виробництво електроенергії з поновлюваних джерел енергії в світі, за даними агентства, в 2012 році зросла більш ніж на 8% порівняно з 2011 роком і склало 4860 млрд кВт-год – більше, ніж річне споживання електроенергії Китаєм.

Україна останні кілька років також активно розвиває поновлювану енергетику для досягнення цілей підвищення своєї енергобезпеки та зміцнення енергонезалежності, а також вирішення локальних проблем енергопостачання, зниження шкідливого впливу енергетики на довкілля.

Схожі записи