NASA запустить найбільше сонячне вітрило в 2014 році

НАСА оголосило про плани щодо запуску найбільшого сонячного вітрила в світі в 2014 році. Йому належить віддалитися від Землі на колосальні три з половиною мільйона кілометрів. Гігантський сонячний парус для переміщення в навколоземному просторі буде використовувати фотони. Новий проект допоможе спростити різні дослідницькі місій найближчого майбутнього, здійснення яких можливе тільки при використанні так званої технології “Безпаливного руху” (propellantless propulsion).

Технологія сонячного вітрила може бути використана для збору і видалення космічного сміття або навіть для організації комерційних космічних подорожей.

Місія Sunjammer (буквально “вижимач Сонця”), названа так за схваленням спадкоємців знаменитого фантаста Артура Кларка, який свого часу написав коротку розповідь про міжпланетної яхтової регати, буде виконаний з використанням раніше протестованих НАСА технологій. Мова йде про місію NanoSail-D, яка пройшла в листопаді 2010 року. У той раз використовувалося вітрило площею лише в 9.3 кв. метра.

Місцем призначення для Sunjammer буде точка Лагранжа 1 між Сонцем і Землею, у якої на вітрило діятимуть однакові гравітаційні сили з боку нашої планети і її найближчої зірки. Парус буде відправлений у космос за допомогою ракети-носія SpaceX Falcon 9. Незважаючи на те, що Sunjammer це всього лише демонстраційна місія, технологія в основі вітрила може отримати ряд практичних застосувань в області освоєння космосу. Фахівці НАСА вважають, що сонячні вітрила будуть корисні для моніторингу космічної погоди та дослідження астероїдів поряд із Землею. У перспективі ми зможе застосовувати їх в ході міжзоряних польотів.

Відзначимо, що Sunjammer відвезе в космічний простір прах творця серіалу “Зоряний шлях” (Star Trek) Джина Родденберрі і його дружини Меджел, а також ряду інших клієнтів компанії Celestis, яка займається так званими меморіальними космічними польотами з далекого 1997 року.

Схожі записи