Сонячні батареї досягнули рекордного ККД

Американські вчені розробили унікальні багатошарові сонячні батареї. Розробникам вдалося досягти рекордних 50% ефективності перетворення сонячного світла в електрику.

Американські вчені розробили унікальні багатошарові сонячні батареї. Розробникам вдалося досягти рекордних

stancyya

50% ефективності перетворення сонячного світла в електрику.

Американська компанія Semprius, заснована в Дареміе, Північна Кароліна, заявила про свій намір поставити на потік виробництво сонячних батарей, ККД перетворення енергії сонячного світла в електрику яких перевищує 50%. При цьому наголошується, що у стандартних сонячних батарей цей показник не перевищує 20%.

Технологія грунтується на чотирьохкаскадній конструкції сонячного елемента, клітини якого з’єднуються спеціальним клеєм. Високий ККД дозволяє досягти підбір провідників, що максимально ефективно взаємодіють один з одним. Крім того, осередки в сонячних батареях Semprius набагато менші звичайних, що дозволило знизити витрати на охолодження і знову ж таки підвищити відсоток ефективності.

За підрахунками експертів, нова технологія, якщо запустити її в промислових масштабах, дозволить знизити вартість електроенергії до 6,4 цента за кВт ч.

Схожі записи