Сонячний безпілотник поставив новий рекорд

Британська компанія Quinetiq оприлюднила результати експерименту, в ході якого безпілотний літальний апарат, протримався в повітрі протягом семи днів, поліпшивши свій же попередній результат, який складав 83 год 37 хвилин. Нагадаємо, що нещодавно був встановлений новий рекорд за тривалістю польоту, встановлений пілотованим апаратом, який використовує сонячну енергію замість класичних джерел енергії. Zephyr має наступні технічні характеристики: загальна маса 50 кг, розмах крил 22,5 м, максимальна висота польоту 18 км, вантажопідйомність 4 кг. Сонячні батареї розміщені на найбільш відкритих для сонця частинах крил, а накопичена енергія запасається в літієвих батареях. В повітрі літак тримається завдяки системі автопілотування, також розробленій творцями унікального літального апарату.

На жаль, дані про швидкість переміщення апарату по повітрю розробник не розкриває.

Представник Quinetiq повідомив, що наступного разу планується здійснення двотижневого польоту. Випробування проводяться в пустелі Арізони на полігоні Юма армії США (US Army’s Yuma Proving Ground).

Сфера застосування подібних апаратів надзвичайно широка – це метеоспостереження, вивчення атмосфери, ретрансляція радіосигналів, здійснення прихованого спостереження за певною територією і об’єктами і багато інших завдань. Ось тільки про терміни початку серійного виробництва апаратів Zephyr, так само як і про їх вартість поки нічого не відомо.

Схожі записи