В Естонії на електростанції «Іру» будується енергоблок, який працює на смітті

У червні 2013 року в експлуатацію буде введено сміттєспалювальний енергоблок, який будується на станції «Іру» в Естонії. Енергоблок споживає в якості палива побутові відходи без попереднього сортування, «на виході» генерує електроенергію і тепло.

В Естонії скоро почнуться випробування енергоблока електростанції «Іру», який працює на побутовому смітті. На даний момент будівництво енергоблоку наближається до завершення, як повідомив Райне Пайо з правління компанії Eesti Energia. За словами Пайо, якщо випробування пройдуть за графіком, то повноцінно працювати енергоблок почне вже в червні 2013 року.

Паливо для випробувань енергоблоку – побутові відходи – вже доставлено на станцію. Райну Пайо впевнений в тому, що в найближчі роки звалища побутових відходів в Естонії зникнуть як явище, оскільки все сміття буде використовуватися в якості палива для електростанцій.

Для проведення випробувань необхідно 1 тис. тонн сміття, на сьогоднішній день зібрано поки тільки 100 тонн. Побутові відходи приходять на станцію спресованими в кулясті блоки, після чого вони розколюються і перемішуються до стану однорідної маси. Для розбивання блоків застосовується грейферний кран. Дана робота вимагає високого рівня підготовки оператора крана.

Кількість споживаного сміття енергоблоком станції після виходу його виходу на проектну потужність дозволить в день приймати приблизно 110 сміттєвозів, тобто 1 машину в 10 хвилин. Технологія, застосована в енергоблоці, дозволить спалювати сміття без шкоди для навколишнього середовища і з високою ефективністю для забезпечення роботи електростанції.

Споживча потужність енергоблоку становить 27,5 тонн побутового сміття на годину, причому сировина не вимагає сортування. Таким чином, в день буде спалюватися 660 тонн сміття, а в рік – 220 тис. тонн. Одного енергоблоку станції «Іру» вистачить на те, щоб повністю задовольнити енергетичні потреби м. Пайде разом з околицями.

Крім того, енергоблок буде виробляти і теплову енергію, яку планується використовувати для теплопостачання міст Таллінн і Маарду. Введення в експлуатацію енергоблоку дозволить здешевити теплопостачання для споживачів на 30%.

Схожі записи