“Пежо” і “Сітроени” зможуть їздити на стислому повітрі (ВІДЕО)

Французька група PSA Peugeot Citroen розробила новий вид гібридної силової установки. Вона отримала назву Hybrid Air і замість електромотора використовує повітряну помпу. Новинка є частиною програми автовиробника по зниженню витрати палива своїх моделей до двох літрів на сто кілометрів пробігу до 2020 року.

У силовій установці використовується повітряна помпа, поєднана зі спеціальною трансмісією з планетарною передачею, двигун внутрішнього згоряння, гідравлічний мотор і два балони зі стисненим повітрям (високого і низького тиску), розташовані в центральній частині під підлогою і багажником автомобіля. Для поповнення запасу повітря використовується система рекуперації енергії при гальмуванні, однак тут замість електромотора застосовується гідравлічний насос і балони, де повітря стискається і накопичується.

2044_psa_peugeot_citroen_2

Без підключення бензинового мотора, тільки на стислому повітрі, моделі з новою силовою установкою зможуть пересуватися на швидкості до 70 кілометрів на годину. Під час інтенсивного розгону повітря буде переганяти рідина через гідравлічний мотор, який стане асистувати ДВЗ. Крім того, в деяких випадках для руху буде використовуватися виключно ДВЗ.

Незважаючи на те, що новинка додасть будь-якому автомобілю 100 кілограмів зайвої маси, французи відзначили, що паливна економічність таких гібридів покращиться на 45 відсотків у порівнянні з такими ж моделями, оснащеними виключно бензиновим мотором.

2946_psa_peugeot_citroen_3

Перші повітряні гібриди готові до серійного виробництва повинні з’явитися в 2016 році. В основному Hybrid Air будуть застосовувати на хетчбеках типу Peugeot 208 і Citroen C3, а також на невеликих фургонах. Очікується, що повітряну силову установку отримають машини, двигуни яких розвивають від 83 до 111 кінських сил. Основними ринками збуту таких автомобілів повинні стати Китай і Росія, де керівництво PSA Peugeot Citroen має намір залучити нових клієнтів для гібридних моделей.

3100_psa_peugeot_citroen_1

На сьогоднішній день в модельних рядах Peugeot і Citroen присутні кілька гібридів, які використовують двигун внутрішнього згорання і електромотор. У першої компанії вони представлені, зокрема, дизель-електричними версіями кросовера 3008 і універсалу 508 RXH, у другої – хетчбеком DS5.

Схожі записи