Китайці скуповують близько третини всіх сонячних панелей в світі

Китай потіснив США і Європу і став найбільшим покупцем фотоелектричних модулів в світі. Піднебесна скупила третина (33%) сонячних панелей на світовому ринку в четвертому кварталі 2012 року. Всього два роки тому на частку країни припадало менше 10% світового попиту.

У доповіді дослідницької фірми NPD Solarbuzz говориться, що падіння обсягу субсидії на розвиток сонячної енергетики в Європі і нова політика китайського уряду щодо підвищення внутрішнього попиту сприяли швидкому зростанню ринку азіатської країни. Крім того, в минулому році США ввели додаткові імпортні збори для китайських постачальників сонячних панелей, після виявлення, що останні продавали свою продукцію на американському ринку за ціною нижче собівартості. Європейський Союз також почав розслідування можливого факту порушення китайцями принципів добросовісної конкуренції.

Швидкий розвиток внутрішнього ринок Китаю є хорошою новиною для місцевих виробників сонячних батарей на зразок Suntech, Trina Solar, Yingli і JA Solar. Ці компанії виробляють близько 80% всіх фотоелектричних панелей в світі, але зараз вони змушені боротися за виживання через підвищену боргового навантаження і надмірного розширення в недавньому минулому.

Схожі записи