Трафаретний друк сонячних батарей: зручно і гарно

Новий метод масового виробництва дозволяє створювати різні декоративні елементи з органічних сонячних батарей (OPV), які можуть збирати енергію від внутрішнього освітлення або сонячного світла для живлення різних невеликих приладів і датчиків.

druk_sonyachnih_batarei

Дослідники з Технічного Центру Фінляндії (VTT) оголосили про новий метод масового виробництва, заснованого на поліграфічній технології трафаретного друку, який дозволяє виготовляти декоративні, органічні сонячні батареї. Свобода вибору дизайну значно розширює область потенційного використання сонячних батарей, адже тепер їх можна розміщувати на поверхнях як внутрішніх, так і зовнішніх стін, вікон та інших будівельних конструкцій. Крім того, вчені з VTT в даний час вивчають можливості технології друку в масовому виробництві сонячних панелей з неорганічних матеріалів на основі перовскіту.

druk_sonyachnih_batarei_1

Новий метод масового виробництва дозволяє створювати різні декоративні елементи з органічних сонячних батарей (OPV), які можуть збирати енергію від внутрішнього освітлення або сонячного світла для живлення різних невеликих приладів і датчиків. Ці панелі можуть бути закріплені, наприклад, на вікнах, кузовах машин, рекламних щитах. Досі такі OPV-панелі можна було виготовити тільки у вигляді смужок.

Органічний фотоелемент виготовляється за допомогою рулонної технології трафаретного друку на звичайних друкарських машинах і, маючи товщину всього близько 0,2 міліметра, включає в себе електроди і шари полімеру, де акумулюється сонячне світло. Вчені з VTT довели доцільність методу на власному дослідно-експериментальному заводі, використовуючи комерційно доступні матеріали. Експериментальний зразок виконаний у вигляді надрукованого листка дерева, його активна поверхня становить 0,0144 кв. м. 200 таких «листочків» складають квадратний метр і в сукупності можуть генерувати електричний струм 3,2 А потужністю 10,4 Вт. В даний час технологія знаходиться на стадії комерціалізації, і VTT активно шукає промислових партнерів для впровадження в масове виробництво.

Згідно інформації VTT, друкарська машина здатна виробляти до 100 метрів шаруватої фотоелектричної плівки в хвилину.

Вчені також протестували можливість виготовлення методом трафаретного друку сонячних фотоелементів з перовскіту, що дало цілком обнадійливі результати – якість виконання приблизно в п’ять разів вища, ніж у OPV-елементів, а матеріальні витрати у десять разів менші.

Схожі записи