|

Вуличний ліхтар працюватиме від сонячної та вітрової енергії

Група вчених і інженерів з Іспанії розробила прототип нового автономного вуличного ліхтаря, який працює як від сонячної, так і від вітрової енергії. Розробкою займаються науковці політехнічного університету Каталонії та учасники іспанського стартапу Eolgreen.

3302_lihtar

В даний час багато міст, в цілях скорочення витрат електроенергії, часто не залишають вуличне освітлення включеним на всю ніч. Звичайно, ідея розробки вуличних ліхтарів, які живляться електроенергією, що виробляється вбудованими сонячними батареями, отримала підтримку у багатьох науково-дослідницьких команд у всьому світі. Але група вчених і інженерів з Іспанії пішла ще далі, розробивши прототип нового автономного вуличного ліхтаря, який працює як від сонячної, так і від вітрової енергії.

Даний проект розробляється в рамках співпраці між політехнічним університетом Каталонії і іспанським стартапом Eolgreen. Існуючий прототип 10-метрової висоти оснащений масивом світлодіодів від Philips, сонячними фотоелектричними панелями, вітровою турбіною, акумуляторним блоком і електронною системою управління, яка контролює і управляє потоком енергії між цими компонентами.

Вітрова турбіна зі складовими лопатями починає генерувати електрику при мінімальній швидкості вітру 1,7 метра в секунду, виконуючи від 10 до 200 оборотів в хвилину і виробляючи максимально потужність 400 Вт. Планована до встановлення вітрогенеруюча турбіна другого покоління буде включатися при 10 – 60 оборотах в хвилину і буде здатна виробляти 100 Вт.

Комерційна версія вуличного ліхтаря буде оснащена двома 100-ватними полікристалічними сонячними панелями, світлодіодами яскравістю 4000 або 3500 люмен (в залежності від моделі), а також літій-залізо-фосфатним акумулятором, який здатний зберігати електроенергію, достатню для роботи світлодіодів протягом 3,5 доби. Також розробники передбачили можливість встановлення додаткового акумулятора більшої ємності, який забезпечить працездатність вуличного ліхтаря до 6,5 доби.

Вуличні ліхтарі можуть працювати повністю автономно, але також можливе їх об’єднання в групи (до 99 одиниць) для відправки на центральний пульт повідомлень про статус працездатності через кожні 30 хвилин (УВЧ-діапазоні). Це дозволить адміністраторам своєчасно дізнаватися про якісь технічні неполадки в роботі пристроїв та оперативно усувати їх.

На сьогоднішній день компанія Eolgreen підписала угоду з кількома іспанськими муніципалітетами про встановлення нових вуличних ліхтарів, і вже в цьому році планує виробництво 700 одиниць. Варто відзначити, що в даний час Севільський університет також працює над проектом сонячно-вітрових ліхтарів, а нью-йоркська компанія Urban Green Energy вже виробляє аналогічні пристрої в США.

Схожі записи