Перша лікарня в Нью-Делі, що використовує сонячну енергію

В столиці Індії приватна лікарня облаштувала на даху систему сонячних панелей, що забезпечуватиме третину її потреб в електроенергії. Лікарня розрахована на 350 пацієнтів, втілити задум в життя допомогла німецька компанія.

new_deli

У столиці Індії з’явилася перша лікарня, що використовує сонячну енергію. Приватна клініка «Holy Family Hospital» в районі Окхла оснащена геліоенергетичною установкою, яка дозволяє компенсувати третину її потреб в електроенергії.

Сонячні панелі змонтовані на даху цього медичного закладу, розрахованого на 350 пацієнтів з дев’ятьма операційними. У сонячну погоду її потужність складе 300 КВт. Цього вистачить, в тому числі, для забезпечення безперебійної роботи протягом дня 200 кондиціонерів в кожній з палат.

При цьому, всі витрати клініка взяла на себе, підписавши договір з німецькою компанією про розстрочення на 20 років. “Ми підрахували, що частковий перехід на використання сонячної енергії дозволить щомісяця економити 300-500 тисяч рупій (шість-вісім тисяч доларів), – наводить сьогодні газета “Таймс оф Індіа” слова директора “Holy Family Hospital” Френка Джорджа.

Раніше також повідомлялося, що сонячно-енергетичні установки з’явилися в столиці Індії в чотирьох державних школах і на двох станціях метро. На даху освітніх установ, правда, змонтовані невеликі установки з потужністю всього в 10 КВт. Що стосується підземки, то струм вже дали установки потужністю 500 і 130 КВт на двох станціях. У майбутньому їх кількість планують збільшити.

Фінансуванням установки панелей в державних школах займається міністерство енергетики, вугільної промисловості та відновлюваних джерел енергії, а також уряд національної столичної території Делі. Приватні навчальні заклади більшу частину коштів з цією метою повинні внести самостійно, так як держава поки пропонує субсидувати тільки до чверті вартості таких установок.

Клімат в Індії ідеально підходить для роботи геліоенергетичних установок, оскільки в цій країні в середньому налічується близько 300 сонячних днів у році.

На відкритті 15-го міжнародного Саміту сталого розвитку державний міністр фінансів Індії Джаянт Сінха повідомив, що його країна протягом семи років – до 2022 року – потребуватиме 100 мільярдів доларів інвестицій для розвитку відновлюваних джерел енергії.

Загальну потужність сонячних електростанцій за вказаний період часу планується збільшити в 33 рази до 100 тисяч МВт.

Схожі записи