Японці вирощуватимуть рослини та вироблятимуть сонячну енергію одночасно

Японські фермери встановлюють сонячні панелі над своїми полями для видобутку енергії та для захисту овочів від нещадного сонця. Сонячні системи мають допомогти фермерам з Фукусіми зменшити збитки після сумнозвісної аварії на АЕС.

japan_solar_st

На весні 2013 року сонячні фотоелектричні системи були затверджені Японським міністерством сільського господарства, лісового господарства та рибальства для практики застосування та обміну сонячної енергії, а японський інженер, на ім’я Акіра Нагашима, запропонував ідею поєднати ці дві деталі, продавати сонячну енергію та вирощувати сільськогосподарські культури. Він створив цікаву систему, що дозволила б продуктивно збирати сонячне світло як для сонячних панелей так і для рослин, але також система була запропонована й для певного захисту рослин тінню, від шкоди палючого сонця.

Для прикладу японський фермер на ім’я Макото Таказава володіє фермерськими землями в префектурі Чіба, де він встановив таку фотоелектричну сонячну систему для своїх рослин. Його сонячні панелі, встановлені на стовпах висотою 3 метри, близько 350 кВт електроенергії, а під ними вирощується капуста, баклажани, огірки, торо та арахіс, що знаходяться безпосередньо під панелями. Разом сонячні панелі та овочеві поля можуть бути продуктивними як в плані енергії, так і заробітку. Пан Таказава може заробити понад 10 000$ на рік завдяки сонячним панелям, та близько 1 000$ завдяки вирощуванню овочів. Додатковий заробіток може неабияк допомогти фермерам, чиї прибутки від продажу врожаю сильно знизились.

Фермер Цубої, що проживає в префектурі Айчі, встановив системи потужністю 50 кВт, більш ніж 600 сонячних панелей він встановив над своїми цитрусовими деревами. Сонячні панелі розташовані на висоті приблизно 5 метрів на землею, і встановлені на сталевих стовпцях. Його сонячна електростанція може принести фермерові понад 20 000$ цього року. Така практика обміну сонячної енергії поширюється й на багатьох інших фермерів.

У Фукусімі багато фермерів зацікавлені у практиці “сонячного обміну”, тому що вона може допомогти їм компенсувати частину грошей, котрі фермери втратили через вплив радіації та низький рівень продажу своєї продукції.

Нагадаємо що всього кілька років тому сталась аварія на Першій Фукусімській АЕС, котру експерти назвали куди гіршою за Чорнобильську аварію. Загальна кількість жертв сягнула понад півтори тисячі чоловік.

“Звичайно це дуже важливо, що сонячні системи будуть полегшувати наслідки для людей, що так сильно постраждали від впливу радіації, страху і стресу, що зазнали під час та після аварії на реакторі” – кажуть фермери. Зрозуміло, що сонячні панелі матимуть інтерес для цих людей.

Окрім усього сказаного вище, звучала пропозиція встановити сонячні фотоелектричні системи над землею й на території пасовищ, де панелі могли б захищати від палючого сонця худобу, таку як корови чи кози.

В Японії понад 11 млн. акрів землі припадає на сільське господарство, тож одного дня таке використання сонячних панелей могло б принести неабияку кількість енергії для країни сонця що сходить.

Схожі записи