Китай став лідером на ринку поновлюваних енергоресурсів

США поступилися Китаю першим місцем в рейтингу привабливості країн з точки зору використання поновлюваних енергоресурсів, складеному компанією Ernst & Young (E&Y) для 30 країн. На світовому ринку екологічно чистих джерел енергії складається новий порядок, на ключові позиції висуваються нові гравці, констатує компанія. “США, утримуючи провідні позиції в рейтингу привабливості з листопада 2006 року по травень 2010 року, зараз поступається Китаю, що очолює список, п’ятьма балами, – відзначається в матеріалах E&Y. – вплив наслідків фінансової кризи, що триває, низькі ціни на газ і невизначеність відносно політики в області охорони довкілля в середньо- і довгостроковій перспективах привели до падіння рейтингу США на 1 бал в поточному кварталі, тоді як рейтинг Китаю виріс на 2 бали”.

За даними компанії, кожен другий вітрогенератор, введений в експлуатацію в 2010 році, знаходиться в Китаї. З $20,5 млрд, вкладених у вітроенергетику у всьому світі в II кварталі поточного року, приблизно $10 млрд припало на Китай, відзначається в повідомленні E&Y.

“З моменту виходу на перше місце у вересні поточного року Китай значно збільшив відрив від інших країн, – помічає керівник відділу консультаційних послуг в області розвитку енергетичної і екологічної інфраструктури E&Y у Великобританії Бен Уоррен. – Екологічно чисті технології, у тому числі на основі поновлюваних джерел енергії, грають важливу роль в майбутніх планах економічного розвитку країни”.

У новітньому рейтингу E&Y присутньо чотирьох нових гравців: Південна Корея, Румунія, Єгипет і Мексика.

Схожі записи