Boeing почав масове виробництво сонячних батарей з рекордними 39,2 відсотками ефективності

Нині основним завданням усіх учених і компаній-виробників, що проводять дослідження в області геліоенергетики, являється підвищення ефективності сонячних елементів, тобто збільшення коефіцієнта перетворення сонячного світла в електрику. І хоча усі нові і нові лабораторії і університети оголошують про досягнення ефективності розроблених ними експериментальних сонячних елементів до 40 відсотків і більш, все ж більшість цих технологій залишаються в стінах лабораторій і не досягають стадії комерціалізації. Ще в 2006 році американська фірма Spectrolab (дочірня компанія від Boeing) продемонструвала у випробувальному боксі своєї лабораторії високоефективний мульти-перетворювач сонячної енергії з продуктивністю в 41,6 відсотка. В середині 2009 року компанія анонсувала новітній наземний фотогальванічний концентратор (CPV) під назвою C3MJ+, який використовує таку ж технологію, що і перший мульти-перетворювач, але з максимальною продуктивністю в 38,5 відсотків.

І ось днями Spectrolab оголосила про те, що запустила в масове виробництво сонячні панелі C3MJ+, які мають ефективність 39,2 відсотка. За даними компанії, це найпродуктивніші на даний момент наземні сонячні установки, які поставлені на конвеєр. Компанія планує доставити перші панелі покупцям вже на початку 2011 року. Також очікується, що наступного року компанія доведе продуктивність сонячних батарей, що випускаються, до 40 відсотків.

До речі, Spectrolab претендує на звання ведучого у світі постачальника сонячних батарей для супутників. Адже нині близько 60 відсотків усіх супутників, що знаходяться на орбіті, а також і Міжнародна космічна станція використовують його сонячні елементи як джерело живлення. Boeing сподівається, що компанія вийде на лідируючі позиції і на ринку наземних установок геліоенергетики, випускаючи сонячні елементи високої продуктивності.

Схожі записи